Overwatch 2 ujawnia swoją tajemniczą postać ARG: to właściwie John Cena!

Overwatch 2 podkręcił atmosferę wokół nadchodzących misji PvE, tworząc poszukiwanie skarbów z tajemniczym hakerem o imieniu Enigma, i tak – tak naprawdę nazywa się John Cena.

John Cena, tajemniczy nowy bohater Overwatch 2

Rewelacja pojawiła się jako część innego zaaranżowanego „haku”, prowadzącego do transmisji na żywo, w której Cena, jako Enigma, mówi: „Muszę przekazać wiadomość naszym bohaterom. Siły zerowego sektora atakują Rio, Göteborg i Toronto. Potrzebuję wzmocnień w tych obszarach”. Wszystko to najwyraźniej przygotowuje grunt pod misje w trybie fabularnym, które rozpoczną się wraz z Inwazją 10 sierpnia. Nie jest jasne, jaka będzie dokładna rola Ceny w Overwatch 2, ale w komunikacie prasowym Blizzard mówi graczom, aby spodziewali się zobaczyć go znacznie więcej w miarę zbliżania się Inwazji. „Fajnie było patrzeć, jak społeczność Overwatch próbuje nadać Enigmie twarz” – powiedział Cena w komunikacie prasowym. „Czasami twarz, której nie widać, jest tym, czego świat potrzebuje, aby zaalarmować o zbliżającym się globalnym zagrożeniu”.

Podobne precedensy w świecie gier wideo

Jeśli pomysł zapaśnika, który stał się aktorem, który kończy jako nowa postać w dużej grze online w celu promowania ważnego wydarzenia, brzmi znajomo, cóż, dokładnie to samo stało się z The Rock in Fortnite. Chociaż ta kampania promocyjna była znacznie dłuższa i wydaje się, że naprawdę udało jej się wzbudzić emocje w społeczności.

Oczekiwania wobec Overwatch 2

Perspektywy Overwatch 2 są w tej chwili trochę niepewne, a nadchodząca groźba końca Overwatch League pojawia się w wielu dyskusjach na temat gry. Jest to dodatek do ciągłych rozczarowań związanych z dramatycznym spadkiem zasięgu trybu PvE. wokół którego miała być zbudowana gra. Miejmy nadzieję, że Inwazja będzie tym, czego gra potrzebuje, aby nabrać pozytywnego rozpędu. W końcu jaka inna gra bez „WWE” w tytule ma związek z Johnem Ceną?

Overwatch 2 pojawi się na Steamie, a wkrótce pojawią się kolejne gry Blizzarda.

Źródło: www.bing.com