OnePlus i Samsung nie mogą dołączać Fortnite do swoich sklepów z aplikacjami

Proces antymonopolowy pomiędzy Epic Games a Google

Sprawa dotycząca nadużycia pozycji dominującej pomiędzy Epic Games a Google trwa nadal, a większość poniedziałkowych postępowań skupia się na porozumieniach pomiędzy Google a innymi producentami telefonów dotyczących tego, jakie aplikacje mogą być instalowane na ich urządzeniach inteligentnych.

Odmowa wstępnej instalacji Fortnite na telefonach OnePlus

Według The Verge ujawniono, że chińska firma technologiczna OnePlus potrzebowała zgody Google na preinstalację Fortnite na swoich telefonach – zgody, której Google podobno odmówił.

James Kolotouros, wiceprezes Android Platform Partnerships, potwierdził, że OnePlus potrzebował zgody Google na dodanie Fortnite do swoich urządzeń i że jedyną inną opcją była rezygnacja z udziału w przychodach Premier.

Własny wybór OnePlus dotyczący wstępnej instalacji Fortnite

Google twierdził później, że OnePlus sam podjął decyzję o niezainstalowaniu wstępnie Fortnite, a wewnętrzny e-mail Google ujawnił, że prośba od kierownictwa OnePlus wykazała, że ​​decyzja została podjęta w celu utrzymania „zrównoważonego wzrostu” w dłuższej perspektywie.

Firma dodała, że ​​95% telefonów z Androidem w Stanach Zjednoczonych nie należy do poziomu podziału przychodów Premier i dlatego, jeśli producent tak zdecyduje, mogą wstępnie pobierać aplikacje z rynku innego niż Google.

Wątpliwości związane z instalacją Fortnite na Samsungu Note 8

Później tego samego dnia dyskusja zeszła na temat relacji między Samsungiem a Google, a post od tego ostatniego wyrażał obawy dotyczące możliwości zainstalowania Fortnite na Samsungu Note 8 bez powiadomienia, że ​​ma on po prostu „Źródła nieznane”.

Firma Epic skarżyła się już wcześniej podczas procesu, że aplikacje niedostępne w Google Play wyświetlają zbyt wiele ostrzeżeń „nieznanych źródeł” po zainstalowaniu bezpośrednio na Androidzie, nawet jeśli dana aplikacja jest tak popularna i ugruntowana jak gra Battle Royale.

Google boi się zagrożenia bezpieczeństwa

Google stwierdził, że stanowi to zagrożenie bezpieczeństwa, powołując się na inną wiadomość wysłaną do firmy Samsung pięć dni później, w której stwierdzono: „W piątek przyjrzałem się bliżej i odkryłem lukę w instalatorze Fortnite (i prywatnym interfejsie API instalatora Galaxy Apps), która umożliwia złośliwej aplikacji zainstaluj zmodyfikowaną wersję Fortnite z przyznanymi arbitralnymi uprawnieniami. »

Prawnik firmy Epic wskazał, że luka ta została naprawiona w ciągu jednego dnia.

Proces jest kontynuowany wraz z pojawieniem się dyrektora generalnego Google, Sundara Pichai

Proces jest kontynuowany dzisiaj, a dyrektor generalny Google Sundar Pichai ma stawić się w charakterze świadka. Tutaj możesz śledzić najważniejsze wiadomości dotyczące Epic vs Google.

Źródło: www.bing.com