Fortnite dołącza do Esports Series Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego

Turniej Esports Series dodaje Fortnite do swojego składu

W marcu Międzynarodowy Komitet Olimpijski ogłosił, że zaczyna zajmować się e-sportem. To nie jest dodawanie gier wideo do Olimpiady, ale zamiast tego organizuje „globalne wirtualne i symulowane zawody sportowe” o nazwie Olympic Esports Series 2023. Najnowsze wydarzenie to dodanie Fortnite do turnieju.

Wybór gier

Turniej spotkał się z lekkim zainteresowaniem w mediach społecznościowych, kiedy ogłoszono listę gier. Zamiast wybierać duże gry e-sportowe, takie jak League of Legends czy CS:GO, MKOl wybrał odpowiedniki tradycyjnych sportów, w tym WBSC eBaseball: Power Pros i grę mobilną Tenisowe starcie. Najbardziej e-sportową grą w zestawieniu było Gran Turismo, a zaraz za nim Chess.com.

Zawody Fortnite

MKOl ogłosił w tym tygodniu, że dodaje Fortnite do składu Esports Series. Jednak zawodnicy nie będą grać w zwykły tryb Battle Royale w Fortnite. Wpadną na „Wyspę Międzynarodowej Federacji Strzelectwa Sportowego” w Fortnite Creative, gdzie zostaną „przetestowani pod kątem dokładności celowania, tak jak strzelcy sportowi na zawodach”.

Opinia autora

Choć te „e-sportowe” wybory są głupie, tak naprawdę nie spodziewałbym się, że Olimpiada zanurkuje w turnieju CS: GO – czy naprawdę można mieć drużynę grającą jako „terroryści” w wydarzeniu związanym z igrzyskami olimpijskimi? Najbardziej brutalne igrzyska olimpijskie mają miejsce w sportach walki, takich jak boks i karate, a to, jak brutalne powinny być, jest tematem kontrowersyjnym.

Informacje o turnieju

Osobiste finały Olympic Esports Series odbędą się w dniach 22-25 czerwca w Singapurze i będą transmitowane na oficjalnej stronie oraz kanałach społecznościowych, które, jak zakładam, obejmują kanał YouTube Igrzysk Olimpijskich. Bilety są już w sprzedaży.

Źródło: PC Gamer.