Ogromny wyciek: Epic Games ujawnia swoje niezapowiedziane przyszłe gry

W sieci pojawiły się niedawno nowe przecieki na temat przyszłych planów Epic Games, czyli twórcy Fortnite’a. Według raportu poważny wyciek za pośrednictwem EpicDB – projektu bazy danych dla Epic Games Store – dostarczył informacji na temat wielu niezapowiedzianych gier, w tym tytułów od głównych wydawców, które producent gier wideo planuje dodać do swojego sklepu.

Przecieki dotyczące kilku znaczących wydawców

Z raportu The Verge (za pośrednictwem Wccftech) wynika, że ​​baza danych zawierała szczegółowe informacje na temat nieujawnionych jeszcze gier różnych wydawców, takich jak Bethesda, Sega, Square Enix, Rockstar, PlayStation i Microsoft. Niektóre gry są łatwe do zidentyfikowania, podczas gdy inne są wymienione pod nazwami kodowymi, takimi jak „Parkside” lub BioShock 4. Zakłada się, że gry o nazwach kodowych są remakiem Final Fantasy 9 (nazwa kodowa: Momo), „Selma”, co mogłoby będzie pecetowym portem Red Dead Redemption 1 i „Utah”, który można powiązać z pecetową wersją The Last of Us Part 2.

Środki podjęte przez Epic Games

Epic Games zaktualizowało swoje środki bezpieczeństwa, aby uniemożliwić witrynom stron trzecich, takim jak EpicDB, gromadzenie informacji o niepublikowanych grach. „Dziś wieczorem wydaliśmy aktualizację, która ma uniemożliwić narzędziom stron trzecich ujawnianie nowych, niepublikowanych tytułów produktów z katalogu Epic Games Store” – oznajmiło Epic Games.

Rewelacje na temat Xboxa Microsoftu

W zeszłym roku seria dokumentów, które wyciekły, ujawniła kluczowe szczegóły dotyczące przyszłych planów Xbox, w tym uruchomienie chmury Xbox Series i kilku niezapowiedzianych gier od Bethesdy. Szef Xbox w Microsoft, Phil Spencer, napisał następnie e-mail do pracowników, w którym ubolewa nad ujawnieniem ich pracy. Dodał, że dokumenty są stare, a plany „ewoluowały”.

Źródło: www.bing.com