Odkryj nową mapę Fortnite Rozdział 5 Sezon 1

Fortnite: nowe serwery i nowa mapa w Rozdziale 5

Serwery Fortnite nadal nie działają dziś rano z nieokreślonego powodu po wczorajszym wydarzeniu Big Bang. Wyglądało na to, że tym razem firma Epic nie była w stanie poradzić sobie z ogromnym napływem powracających graczy, w wyniku czego wystąpiły pewne problemy techniczne (aktualizacja: gra znów jest dostępna). Możemy jednak rzucić okiem na nową mapę z Rozdziału 5, która została teraz w pełni ujawniona po wydarzeniach, które zeszłej nocy dały początek metaświatowi Fortnite.

Nowa mapa z Rozdziału 5

To jest pełna wersja mapy z Rozdziału 5, którą możecie zobaczyć poniżej. Typowa mieszanka biomów, ale oczywiście jeden z nich dominuje nieco bardziej od pozostałych:

Co ciekawe, nie jest to mapa, która podobno wyciekła przed wydarzeniem, ale która bardziej przypomina mapę z sezonu 2 gry, co zdecydowanie nie ma miejsca w tym przypadku. To zupełnie nowe dzieło, obecnie w większości pokryte śniegiem, ale podobnie jak w przypadku wszystkich map zmieniających pogodę w Fortnite, ta liczba bez wątpienia będzie się zwiększać, a następnie zmniejszać z czasem, gdy będziemy przechodzić przez zimę na półkuli północnej.

Nowe funkcje w menu

Duże nowe funkcje na mapie obejmują zakrzywiony szczyt górski:

Duża rezydencja:

Sieć tuneli kolejowych i stacja:

Coś, co wygląda na hotel o nazwie Grand Glacier:

I oczywiście istnieje całe mnóstwo dużych i małych miast i wiosek, po których można spacerować. Jednak tym razem głównym elementem na pewno będzie pociąg, który krąży po całej mapie, przez góry, lasy i tereny przypominające pustynię.

Rozmiar karty

Wydaje się, że toczy się dyskusja na temat tego, czy mapa jest większa czy mniejsza niż zwykła mapa Fortnite. Większy oznaczałby więcej rzeczy, ale mniejszy pozwoliłby na bardziej intensywną walkę i skompresowaną rozgrywkę. Ale dopóki wszyscy nie zbadają tego przez jakiś czas, prawdopodobnie nigdy się nie dowiemy.

To jest mapa, której prawdopodobnie będziemy się trzymać przez cały ten rozdział, co zwykle się zdarza, jednak Epic już obiecał, że tryb OG z mapą OG powróci w pewnym momencie w 2024 r., chociaż w tym przypadku wątpię przerobiony, nie zastąpiłby nowej mapy z Rozdziału 5, która została już ujawniona. Epic wie, że udało im się osiągnąć mistrzowski sukces, powracając do OG, i choć być może nie uda im się powtórzyć tego na taką skalę ponownie, na pewno spróbują.

Gdy skończyłem pisać ten artykuł, firma Epic ponownie przywróciła serwery do trybu online, więc wyjdź i przekonaj się sam, gdy uda ci się ominąć kolejki.

Dołącz do mnie na Twitterze, Threads, YouTube i Instagramie.

Zdobądź moje powieści science fiction, serię Herokiller i trylogię Zrodzony na Ziemi.

Źródło: www.forbes.com