Odbierz swój udział w ugodzie Fortnite o wartości 245 milionów dolarów – dowiedz się, czy się kwalifikujesz.

Epic Games, twórca gry Fortnite, rozstrzygnął niedawno kilka sporów z Federalną Komisją Handlu Stanów Zjednoczonych (FTC) dotyczących kwestii prywatności w grze oraz tego, co agencja nazywa „sztuczkami projektowymi”, mającymi na celu wprowadzenie konsumentów w błąd, aby ci nieumyślnie wydali pieniądze. W ramach tej umowy gracze mogą teraz ubiegać się o zwrot pieniędzy.

Jak uzyskać zwrot pieniędzy

We wtorek FTC uruchomiła stronę rozliczeniową, umożliwiającą graczom Fortnite zarejestrowanie się w celu uzyskania zwrotu pieniędzy, jeśli kwalifikują się i spełniają określone kryteria. Dodatkowe szczegóły dotyczące rozliczenia są dostępne na stronie internetowej FTC.

Kto się nadaje

Zwroty środków dotyczą graczy, którzy zostali obciążeni V-dolcami, wirtualną walutą Fortnite, za przedmioty, których nie chcieli, w okresie od stycznia 2017 r. do września 2022 r. Użytkownicy Fortnite, którzy ponieśli obciążenia na karcie kredytowej po tym, jak dziecko dokonało niechcianego zakupu w grze w okresie od stycznia Kwalifikują się również lata 2017 i listopad 2018. Ponadto każda osoba, której konto Fortnite zostało zablokowane przez Epic Games z powodu kwestionowania transakcji dokonanych za pośrednictwem wystawcy karty kredytowej w okresie od stycznia 2017 r. do września 2022 r., może również poprosić o zwrot pieniędzy.

Szczegóły zwrotu

Ostateczna kwota zwrotu pozostaje do ustalenia, częściowo na podstawie liczby roszczeń, która będzie miała wpływ na ostateczny podział kwoty 245 milionów dolarów przewidzianej w ugodzie. Jeśli jednak dotykają Cię wyżej wymienione problemy, warto złożyć wniosek i sprawdzić, jaki rodzaj zwrotu możesz otrzymać.

Bądź na bieżąco z najnowszymi wiadomościami na temat kryptowalut, otrzymuj codzienne aktualizacje w swojej skrzynce odbiorczej.

Źródło: decrypt.co