Obiecująca przyszłość biznesu gier AAA z Fortnite i Grand Theft Auto VI

Niepewna przyszłość gier AAA

Gry wideo dominują na świecie. Każdego roku premiera Call of Duty jest ważnym wydarzeniem gospodarczym i kulturalnym, niektóre z największych filmów i programów telewizyjnych powstają na podstawie ukochanych gier, a najlepsze wakacje w tym roku wszyscy spędzili w Hyrule. Nawet proste ogłoszenie możliwej daty premiery zwiastuna Grand Theft Auto VI było ogromne! Popularność gier stale rośnie w niemal każdym typie demograficznym i wśród graczy, podczas gdy pozostała część branży rozrywkowej wydaje się nieco niepewna. Każdy jest graczem, a mecze wygrywają.

Jednak pod wieloma względami największe i najbardziej wpływowe gry w branży wydają się być w pewnym niebezpieczeństwie. Tak myślą nawet ludzie stojący na czele branży gier, jak Phil Spencer z Microsoftu. Gry AAA są obecnie tak duże, tak skomplikowane i tak drogie w produkcji, że zrobienie wszystkiego dobrze może być trudne, a wydaje się, że zbyt często tak nie jest. Tymczasem tradycyjny model AAA, polegający na wypuszczaniu gry za 60 lub 70 dolarów co rok lub dwa i zachęcaniu graczy do ciągłego uaktualniania do następnej wersji, jest zagrożony. Gry w ramach usług na żywo, takie jak Roblox i Fortnite, zmieniają nawet definicję „gry”, podczas gdy oferty takie jak Game Pass i Apple Arcade zmieniają sposób, w jaki ludzie płacą za gry. Gaming jest większy niż kiedykolwiek wcześniej, ale wygląda na to, że możemy doświadczyć całej branży zmiany w sposobie, w jaki ludzie w nie grają – i w co grają.

Przyszłość największych tytułów gamingowych

W tym odcinku The Vergecast, trzecim i ostatnim z naszej miniserialu o przyszłości gier, dołączają do nas Chris Plante i Russ Frushtick z Polygon, aby omówić, co czeka największe tytuły gier. Przyglądamy się czterem możliwym przyszłościom Gry AAA, które mają określić, czy Assassin’s Creed, Madden, Call of Duty i inne mają pójść drogą Avengers, iPhone’a, przemysłu muzycznego, telewizji premium, czy czegokolwiek zupełnie innego. Czy wielkim markom uda się utrzymać swój status, czy też ich miejsce zajmie nowa generacja małych, niezależnych perełek i metaświatów?

To skomplikowana branża i skomplikowana historia. Ale oto wskazówka: jeśli chcesz wiedzieć, dokąd zmierzają gry, miej oko na Grand Theft Auto. Za każdym razem, gdy się pojawia, niezależnie od tego, jak wygląda i jak się w nią gra, ta seria ma długą historię zmieniania wszystkiego. I może zrobić to ponownie.

Źródło: www.bing.com