Nowy system punktacji za 3 miesiące wydarzeń Fortnite

Turnieje Mix Up Mondays w Fortnite to świetny dodatek do kalendarza rywalizacji, ale jak ten nowy rodzaj zawodów sprawdza się w grze?

Poniedziałkowe turnieje Fortnite Mix Up

Rozpoczynamy zupełnie nowy rodzaj konkurencyjnego wydarzenia Fortnite w ramach turniejów Fortnite w Rozdziale 4 Sezonu 4: Mix Up Mondays! Są to nowe konkursy oprócz pucharów pieniężnych i innych wydarzeń. To nowy sposób rywalizacji graczy w Fortnite. W przeciwieństwie do innych turniejów w ofercie Epic, te charakteryzują się wyjątkowym podejściem pod względem punktacji i przedmiotów. Mix Up Mondays to turnieje, które co tydzień będą inne.

Fortnite to gra, która oferuje wiele sposobów zabawy. Niektórzy gracze wolą wypróbowane i sprawdzone strategie wygrywania gier w Fortnite, podnoszenia przedmiotów i bezpieczniejszej gry. Jednak inni wygrywali gry, dosłownie nic nie robiąc, po prostu tworząc memy do ostatniego kręgu lub atakując bez przerwy, nie martwiąc się o swoje bezpieczeństwo. Sposobów na wygraną jest tyle, ilu jest graczy. Z drugiej strony turnieje Fortnite mają system punktacji, który tak naprawdę nagradza tylko optymalny styl gry.

Epic chce to zmienić dzięki turniejom Mix Up Mondays Fortnite. W każdym tygodniu będzie obowiązywać inna reguła lub wybór elementów. Gracze będą mieli okazję wziąć udział w grach, w których cenione będą różne umiejętności i gdzie poleganie wyłącznie na najczęściej używanej broni nie pozwoli na osiągnięcie zwycięstwa. Jeśli chcesz wziąć udział w tej nowej i ekscytującej formie turnieju w Fortnite w Rozdziale 4 Sezonu 4, oto jak to będzie działać, jak wziąć udział i jak zasady będą się zmieniać za każdym razem.

Mieszaj poniedziałkowe turnieje Fortnite

Zasady i punktacja dla każdego poniedziałku Mix Up zmieniają się z tygodnia na tydzień. Do tej pory używali tego samego zestawu zasad skupionego na Victory Royale, ale za każdym razem z innym wyborem przedmiotów. W przyszłości możliwe jest, że ocena będzie się różnić w zależności od obiektów. Oto jak możesz zdobywać punkty w dotychczasowych turniejach Mix Up Monday:

Królewskie Zwycięstwo – 25 punktów

Eliminacje – po 1 punkcie

Większość turniejów przyznaje punkty na podstawie rankingu, ale turnieje Mix Up Mondays Fortnite nie. To Battle Royale albo nic. Nawet eliminacje nie dają wielu punktów, tylko jeden punkt za eliminację.

Oczekuje się, że ten format będzie kontynuowany do października. Jednak z tygodnia na tydzień będą zmiany. Zobaczymy, że w przyszłości sprawy się nieco bardziej pomieszają. Jest jednak jeszcze jeden aspekt gry, który zmienia się z tygodnia na tydzień – przedmioty.

Wybór przedmiotów – poniedziałki w Fortnite Mix Up

Głównym celem pierwszych turniejów Mix Up Monday jest wybór przedmiotów. To będzie się zmieniać co tydzień. W niektórych tygodniach wybór broni będzie podobny do broni z Sezonu 4 w Rozdziale 4. Jednak w innych wybór przedmiotów będzie bardziej retro lub niezrównoważony.

Jeśli chodzi o dostępne przedmioty, Epic nie udziela z góry żadnych wyjaśnień. Musisz wskoczyć do gry i zobaczyć, co jest dostępne w tym tygodniu. Miły powrót do nudnego roku, w którym firma Epic odmówiła podania oficjalnych informacji na temat Fortnite, pozostawiając wszystkich zgadujących, co było w łupie. Jak można grać w turnieju, nawet nie wiedząc, które obiekty są aktywne?

Najlepszą strategią będzie prawdopodobnie ostrożna gra w pierwszych kilku grach. Podczas wyposażania zwracaj uwagę na wszystkie przedmioty. Chociaż zazwyczaj możesz zignorować niektóre bronie, bezpieczniej będzie je częściej podnosić, na wypadek, gdyby preferowana przez Ciebie konfiguracja nie była aktywna w tym tygodniu. Gracze, którzy nie są zbyt przywiązani do niektórych broni i bawią się tym, co znajdą, prawdopodobnie będą mieli przewagę w turniejach Mix Up Mondays w Fortnite.

Battle Royale czy tryb bez kompilacji?

Jednym z czynników, który sprawił, że zawody w C3 i C4 stały się bardziej skomplikowane, jest dodanie trybu bez kompilacji. Biorąc pod uwagę liczbę aktywnych graczy w Fortnite na żywo, w tych dwóch trybach bierze udział mniej więcej taka sama liczba graczy. Podczas gdy główny FNCS koncentruje się na Battle Royale, te mniejsze turnieje coraz częściej obejmują tryb bez kompilacji. W turniejach Mix Up Mondays dostępne będą oba tryby. Gracze będą mogli wybrać, w którym chcą zagrać. Ponieważ te dwa tryby mają domyślnie różne wybory przedmiotów, różne wybory przedmiotów w każdym tygodniu mogą odpowiadać jednemu częściej niż drugiemu.

Ponieważ nowy tryb rankingowy w Fortnite jest teraz rozdzielony pomiędzy obydwoma trybami gry, to samo dotyczy rywalizacji. Gracze mogą korzystać z obu trybów, w zależności od tego, w którym radzą sobie najlepiej.

Kto może grać w poniedziałkowych turniejach Fortnite Mix Up?

Większość turniejów Fortnite jest dość otwarta, nie jest to gra, która narzuca wiele barier. Niektóre turnieje wymagają jednak osiągnięcia określonego poziomu w trybie rankingowym gry. A co z turniejami Mix Up Mondays w Fortnite?

Tak naprawdę nie musisz mieć poziomu rankingowego, aby wziąć udział w turniejach Mix Up Mondays w Fortnite. Ponieważ mają bardziej swobodny zestaw zasad, nie ma potrzeby skupiania się na wyższych poziomach. Istnieją jednak pewne warunki wstępne. Aby gra działała, wymagane jest włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego. Nie da się tego obejść. Dzięki temu Twoje konto i tak będzie bezpieczniejsze, dlatego zdecydowanie warto je założyć.

Oprócz tego musisz mieć poziom konta powyżej 15. Różni się to od sezonowego karnetu bojowego lub poziomu C4 S4. Większość graczy, którzy grają w Fortnite od jakiegoś czasu, z łatwością przejdzie poziom 15, więc nie będzie to miało wpływu na zdecydowaną większość graczy Fortnite.

Pomieszaj daty poniedziałkowych turniejów Fortnite

Turnieje będą trwać przez cały sezon C4 S4 i prawdopodobnie w następnym rozdziale lub sezonie. Oto najbliższe terminy tego typu wydarzeń:

11 września

18 września

25 września

2 października

9 października

16 października

30 października

Tak będą działać turnieje Mix Up Monday w Fortnite w tym sezonie. To wyjątkowy format, który pozostawia mnóstwo miejsca na różnorodność w nadchodzących miesiącach. Ponieważ obecny sezon FNCS to jedynie finały, a nie turniej otwarty, te bardziej dostępne puchary są ważniejsze niż kiedykolwiek. Są głównym sposobem na faktyczne uczestnictwo graczy, którzy nie należą do najlepszych duetów!

Oprócz poniedziałków Fortnite Mix Up regularnie odbywać się będą puchary pieniężne, puchary solowe i kilka innych turniejów. Być może nie mają tak ogromnych pul nagród jak FNCS, ale stanowią świetny sposób na rywalizację w tym sezonie.

Źródło: estnn.com