Nowy sezon Fortnite dzieli graczy

Nareszcie nadszedł najnowszy sezon Fortnite, a wraz z nim niezliczona ilość nowej zawartości, w tym zaktualizowana mapa Battle Royale, nowa broń i mechanika rozgrywki oraz skórki postaci oparte na grze Fallout, w tym popularność eksplodowała po sukcesie gry ostatnia adaptacja w Prime Video. Aktualizacja nazwana „Wrecked” (rozdział 5, sezon 3) będzie dostępna od 24 maja do 16 sierpnia i wprowadza nowe lokalizacje i mechanikę gry poprzez sezonową zmianę motywu: pustynię.

Mieszane reakcje fanów

Pomimo mieszanego przyjęcia przez fanów, wielu nie podoba się nacisk na walkę samochodową, która bardziej przypomina Twisted Metal niż ukochaną strzelankę z perspektywy trzeciej osoby. Wiele osób uważa również, że zmiany w systemach postępów w grze utrudniły odblokowywanie pożądanych nagród w drodze prostych codziennych ćwiczeń. Profesjonalni gracze również mają swoje uwagi krytyczne.

Aby lepiej zrozumieć problemy graczy związane z nowym sezonem, przeprowadzono wywiady z kilkoma zawodowymi graczami. Niektórzy uważają, że Fortnite robi za dużo. Prawdą jest, że negatywne opinie na temat Fortnite są częścią jego naturalnego cyklu, ponieważ gra podlega ciągłej ewolucji. Pierwotnie była to kooperacyjna gra PvE, zanim stała się 100-osobową grą Battle Royale, z której jest przede wszystkim znana. Fortnite to gra, która stale się zmienia, nie tylko z sezonu na sezon, ale także z chwili na chwilę w samych grach – to samo.

Obawy dotyczące balansu gry

Fortnite, jako trzecioosobowa strzelanka wieloosobowa z ogromną mapą do poruszania się, od dawna oferuje pojazdy do pilotowania i poruszania się po terenie. Teraz samochody można wyposażyć w ostrza i wieżyczki montowane na dachu, przekształcając je w przerażające maszyny godne Fury Road. Niektóre skórki do kupienia czynią je jeszcze potężniejszymi, co wywołuje oskarżenia, że ​​Epic Games zmieniło grę w scenariusz typu pay-to-win. Ale nie tylko zmiany w broni budzą kontrowersje. Głównym problemem, przynajmniej dla zwykłych graczy, jest powolny postęp w odblokowywaniu nowych przedmiotów i kosmetyków.

Źródło: www.bing.com