Nowy program komediowy Trevora Noaha w Fortnite: co musisz wiedzieć

Trevor Noah ogłasza występ stand-upowy w uniwersum Fortnite

Trevor Noah, komik i były gospodarz The Daily Show, przygotowuje się do podboju świata gier wideo zupełnie nowym rodzajem programu. We współpracy z grą internetową Fortnite, której właścicielem jest Epic Games, firma produkcyjna Noaha, Day Zero Productions, stworzyła program komediowy o nazwie JokeNite, w którym występują komicy Matthew Broussard, Marcia Belsky, Preacher Lawson i Scott Seiss. Sam Noah nie będzie częścią składu, ale jest uznawany za producenta serialu.

Unikalne połączenie gier i komedii

Ta bezprecedensowa współpraca gier wideo i komedii wyznacza nowy etap dla firmy produkcyjnej Fortnite i Noaha. Rzeczywiście, Fortnite był już gospodarzem koncertów z udziałem artystów muzycznych, takich jak Travis Scott, Eminem i Ariana Grande. W JokeNite gracze zostaną przeniesieni na wyspę, gdzie będą mieli możliwość głosowania jako publiczność na artystów, których występy chcą zobaczyć.

Nowe, innowacyjne doświadczenie komediowe

„Naszym celem w JokeNite Royale jest połączenie dwóch rzeczy, których moja mama nigdy nie chciała, żebym robił: aktorstwa i gier wideo” – powiedział Noah. „Jestem podekscytowany możliwością zagłębienia się w to niezbadane terytorium, przełamywania tradycyjnych barier i zapewniania fanom świeżego i dynamicznego sposobu na przeżycie komedii”.

Day Zero Productions jest wspierane przez firmę Viacom. Obie firmy ogłosiły partnerstwo w 2018 roku i oświadczyły, że jedną z pierwszych produkcji, nad którymi będą pracować, będzie adaptacja aktorska wspomnień Noaha „Born a Crime”, która stanowi kronikę jego dzieciństwa w czasach apartheidu w Republice Południowej Afryki. Day Zero pracował także przy programach dla stacji MSNBC i Peacock stacji NBCUniversal, a także przy najnowszym stand-upie Noaha w serwisie Netflix, I Wish Youwill.

Chociaż Noah pracował za kulisami JokeNite, ostatnio zawarł inne umowy, w których jest głównym bohaterem. W listopadzie ubiegłego roku uruchomił swój podcast What Now? z Trevorem Noahem na Spotify. Program nie jest przeznaczony wyłącznie dla tej platformy i odzwierciedla zmieniającą się strategię, którą Spotify eksperymentuje ostatnio z niektórymi z najpopularniejszych twórców podcastów.

Epic Games, spółka matka Fortnite, ogłosiła w tym tygodniu inwestycję o wartości 1,5 miliarda dolarów od The Walt Disney Company, ponieważ gigant medialny planuje poszerzyć swój świat gier i rozrywki w oparciu o własność intelektualną Disneya.

Źródło: obserwator.com