Nowe „Party Worlds” w Fortnite kładą duży nacisk na kontakty towarzyskie


„Party Worlds” to nowe przestrzenie, które nadchodzą Fortnite które mają skupiać się na nawiązywaniu kontaktów towarzyskich, a nie walce, ogłosił twórca gry, Epic Games. „Są to doświadczenia zaprojektowane jako miejsca, w których gracze mogą spędzać wolny czas, grać w zabawne minigry i nawiązywać nowe znajomości”, mówi deweloper, dodając, że Party Worlds nie może być skoncentrowane na „walce lub uszkodzeniu”.

Aby rozpocząć inicjatywę, Epic współpracował z członkami społeczności Fivewalnut i TreyJTH nad parą przykładowych Party Worlds. Jednym z nich jest park rozrywki o nazwie Walnut World, a drugi nazywa się Late Night Lounge i ma bardziej klimat klubu nocnego. Deweloper twierdzi, że przyjmuje zgłoszenia do większej liczby przestrzeni stworzonych przez społeczność. Po prostu użyj tagu „Świat imprezy” dla wyspy i prześlij ją za pomocą tego formularza zgłoszeniowego.

Istnieje drugi świat imprez o nazwie „Poczekalnia do późnych godzin nocnych”.
Obraz: Epickie gry

Party Worlds to najnowsza próba transformacji firmy Epic Fortnite z konkurencyjnej gry online w szerszą internetową przestrzeń społecznościową. Zaowocowało to już licznymi funkcjami, od jednorazowych wydarzeń, takich jak koncert Travisa Scotta w grze, po pozbawiony walki tryb Party Royale. Użytkownicy mogą już tworzyć wyspy, które będą służyć jako przestrzenie społecznościowe, a nie areny, korzystając z trybu kreatywnego gry. Ale dzięki swojej najnowszej inicjatywie Epic wydaje się wyraźnie promować i zachęcać użytkowników do tworzenia tych przestrzeni społecznościowych.

Światy imprez nie łączą się również z innymi wyspami, więc mają służyć jako cel podróży, a nie „narzędzie do odkrywania”.

I tak, to wszystko wiąże się z planami Epic stworzenia tak zwanego „metawersu”, w pełni zintegrowanej przestrzeni online 3D, w której ludzie mogliby egzystować. Epic nie jest teraz jedyną firmą, która wyraźnie celuje w tę przyszłość (zobacz także: Meta) , ale dojrzałość FortniteTechnologia, nie wspominając o trwałej popularności gry, oznacza, że ​​ambicje Epic zasługują na poważne potraktowanie.Source : https://www.theverge.com/2021/12/1/22811673/fortnite-party-worlds-islands-metaverse-social-space