Nigdy nie było lepszego czasu na grę w Fortnite


Fortnite to jedna z najpopularniejszych gier na świecie, i to od czasu premiery trybu Battle Royale pod koniec 2017 roku. Zacząłem ją kilka miesięcy później, na początku 2018 roku, kiedy gra naprawdę zaczęła znajdować swoją tożsamość. Od tego czasu gra stała się jak dotąd jedną z najbardziej kultowych gier stulecia, będąc kluczową postacią stojącą za szerszymi zmianami w branży gier, takimi jak przejście w kierunku form monetyzacji Battle Pass i Item Shop, battle royale tryby gry i wydarzenia na żywo.

Więc to rozumiemy, Fortnite jest bardzo popularna, ale czy warto w nią grać? Cóż, to może być najlepszy moment, w jaki możesz w to zagrać. Ogromna popularność gry pozwoliła firmie Epic wykazać się kreatywnością w zakresie tego, do czego może wnieść Fortnitea ponad pięć lat zmian stworzyło jedną z najlepszych gier typu battle royale na rynku. Fortnite w 2023 roku to moim zdaniem zabawa, wybór, różnorodność i ciągłe dawanie graczom więcej do zrobienia.

Postać Fortnite szybująca po murach zamku
Świat Fortnite w 2023 roku bardzo różni się od tego z 2017 roku.

Jedną z największych zmian można zauważyć jeszcze przed dołączeniem do gry, a jest to obecność trybu bez budowania. Fortnite oddzielił się od rywala PUBG z mechaniką budowlaną, co stanowi część nazwy „Fort”. Jednak w marcu 2022 r. Fortnite całkowicie usunięto budynek w zwrocie związanym z fabułą na początek sezonu. Kilka dni później został przywrócony, ale rozgrywka bez budowania pozostała obecna z własnym całym trybem gry. Tryb traktowany jest równie słusznie i oficjalnie jak tryb standardowy, z opcjami gry w pojedynkę, w duetach, triach lub w drużynie.

Tryb bez budowania poświęca mechanikę budowania na rzecz bardziej skoncentrowanego na strzelaniu i przyjaznego dla środowiska doświadczenia. Szczerze mówiąc wolę to! To prawda, że ​​budowanie jest wyjątkową mechaniką Fortnitei może dodać dodatkową warstwę do rozgrywki. Biorąc to pod uwagę, jest to główna przeszkoda dla osób próbujących się dostać Fortnite, lub dla tych, którzy nie mają czasu lub umiejętności wymaganych do wykonania tak skomplikowanych sztuczek, aby przewyższyć przeciwników. Sam tryb bez budowania jest warty wskoczenia Fortnite jako nowy lub powracający gracz i zobaczyć, jak bardzo podoba ci się tryb bez skomplikowanego budowania.

Postać Fortnite przykucnęła i strzelała z pistoletu
Tryb bez budowania koncentruje się na wkroczeniu w akcję.

Kolejny dodatkowy tryb, w którym wita się graczy Fortnite to obszerna biblioteka map trybu kreatywnego. Fortnite twórcy mogą tworzyć własne tryby gry i są one dostępne we wszystkich kształtach i rozmiarach. Od wyzwań parkourowych po mapy RPG, gry z bronią i nie tylko, Fortnitewykwalifikowani twórcy stworzyli mapę dla każdego. Czasami myślę, że Battle Royale może być trochę zbyt intensywne, a przejście do spokojnego trybu platformowego może być właśnie tym, czego potrzebuję. Tryby kreatywne nadal zapewniają PD za podnoszenie poziomu przepustki bojowej, więc nie masz wrażenia, że ​​​​masz mniejsze doświadczenie, gdy zdecydujesz się na spokój.

Mówiąc o XP, porozmawiajmy o zmianach w Przepustce Bitewnej. Dawno, dawno temu przepustkę bojową Fortnite można było rozwijać tylko krokami. Za każdy kolejny poziom otrzymasz następny przedmiot z przepustki bojowej w ściśle określonej kolejności. Teraz jednak przepustka bitewna składa się z 14 stron skórek, emotikonów, muzyki, V-dolców w walucie premium i nie tylko. Gdy awansujesz, otrzymasz 5 gwiazd bitewnych, które możesz wydać na dowolną z odblokowanych stron przepustki bojowej.

Bieganie postaci w Fortnite
Jeśli chcesz odpocząć od akcji, Fortnite ma wiele sposobów na zabawę bez tego.

Niektóre przedmioty kosztują więcej gwiazd bitewnych niż inne, a skórki wymagają ukończenia strony przed ich odblokowaniem, ale nadal daje to graczowi większą swobodę eksploracji i wydawania ciężko zarobionych gwiazd bitewnych. Dobrze jest odblokowywać rzeczy we własnej kolejności i sprawia to, że jest to o wiele bardziej satysfakcjonujące doświadczenie niż stare Fortnite. Często lubię dostawać najpierw wszystkie ekscytujące rzeczy, takie jak emotikony i V-dolce, a mniej interesujące rzeczy, takie jak graffiti i ekrany ładowania, zostawiać na koniec, ale to tylko ja!

Gdy przejdziesz do wybranego przez siebie trybu Battle Royale, w ciągu ostatnich kilku wprowadzono wiele dodatków Fortnite pory roku, które sprawiają, że zwiedzanie wyspy jest bardziej wciągające niż kiedykolwiek. Ostatni sezon, Rozdział 4 Sezon 1, wprowadził ulepszenia do Fortnite pierwszy raz w życiu. Ulepszenia to nowa mechanika rozgrywki, która pozwala graczowi uzyskać pewne wzmocnienia podczas meczów, będąc w stanie nosić maksymalnie cztery wzmocnienia w dowolnej grze. Masz do wyboru dwa na raz, ale możesz przerzucić swoje ulepszenia i uzyskać nowe opcje w zamian za złoto, całkowicie darmową walutę w grze.

Postać Fortnite wybierająca ulepszenie
Ulepszenia dodają nową warstwę do rozgrywki w Fortnite.

Firma Epic wykazała się dużą kreatywnością dzięki tym ulepszeniom. Niektóre to po prostu genialne wzmocnienia, takie jak możliwość szybszego przeładowywania broni z lekką amunicją lub możliwość zadawania większych obrażeń pierwszym pociskiem z karabinu szturmowego. Niektóre jednak są bardzo sytuacyjne i wyjątkowe, jak na przykład dostarczanie pojazdom nieograniczonej ilości paliwa, a nawet odradzanie balonów przyczepionych do twojej postaci, dzięki czemu mogą latać wysoko w powietrze. Odblokowywanie ulepszeń w meczach i próba wyrzucenia ulubionych w grze to świetna zabawa, a także pozwala wzmocnić się w preferowanym stylu gry. System ulepszeń jest zdecydowanie wart wypróbowania, jeśli jeszcze go nie doświadczyłeś, ponieważ może się okazać, że bawisz się lepiej niż kiedykolwiek wcześniej w Fortnite dzięki tym nowym narzędziom.

Korzystając ze swoich ulepszeń, możesz gromadzić zabójstwa i zdobywać PD. Jednakże, Fortnite ma wiele sposobów na zdobywanie PD w grze, które nie polegają tylko na zabijaniu lub przetrwaniu. Z biegiem czasu większy nacisk położono na fabułę gry, dając graczom regularne misje do grania i zdobywania PD. Misje te przebiegają zupełnie inaczej niż zwykle Fortnite gra polegająca na zabijaniu i wygrywaniu. Rozmawiasz z postaciami, podróżujesz po mapie i realizujesz cele, które popychają lepszą narrację w sezonach i rozdziałach. Za ukończenie tych misji otrzymasz hojne PD, które pozwolą ci awansować, gdy tylko będą dostępne.

Postać Fortnite skacząca po niebie, świecąca ze zmniejszoną grawitacją
Mieszaj i dopasowuj ulepszenia, aby stworzyć idealne wyposażenie w dowolnym meczu.

Jest też wiele innych sposobów na zdobywanie XP bez strzelania. Gracze mogą łowić ryby, polować i oswajać dziką przyrodę, wypełniać niezbadane mapy i robić więcej, aby PD nie rosły. Istnieją nawet wrogowie niezależni, którzy mogą zapewnić różne poziomy wyzwań, na przykład słabsze boty AI, twardzi bossowie i inne zwykłe nieprzyjazne postacie. Gry jak Fortnite czujesz się dobrze, gdy są nagradzane, i źle, gdy przegrywasz. Nawet jeśli nie będziesz wygrywać za każdym razem Fortnite gra, w którą grasz, w każdym meczu jest tak wiele interaktywnych elementów, że każda gra wydaje się postępem. W każdej grze zdobywasz sztabki złota do wydania w przyszłych meczach, zdobywasz PD i Gwiazdy Bitewne do wydania na kolejną skórkę, a co najważniejsze, masz nadzieję, że dobrze się bawisz.

Nawet niektóre ulepszenia Fortnite sprawił, że rozgrywka stała się bardziej zróżnicowana i ekscytująca, została jeszcze bardziej ulepszona. Na przykład wróćmy do trybu bez budowania. Sam tryb bez budowania świetnie nadaje się do urozmaicenia i bardziej dostępnego doświadczenia w trybie Battle Royale. Epic poszedł jednak dalej, ponieważ ulepszenia opcji ruchu w grze oznaczają, że postacie mogą wspinać się po półkach i przeskakiwać przez obiekty, co sprawia, że ​​doświadczenie bez budowania jest lepsze, ponieważ możesz szybciej się poruszać i unikać ostrzału, podczas gdy w standardowym klasycznym Fortnite można po prostu zbudować mur i zablokować wroga.

Postać Fortnite trzymająca tarczę strażnika
Guardian Shield dodaje nowej głębi do trybu bez budowania.

Idąc dalej, wprowadzono element Guardian Shield Fortnitenajnowszy sezon działa jako przenośna podręczna tarcza lub może być rozmieszczona na ziemi. To skutecznie czyni go przenośną ścianą, którą gracz może trzymać lub położyć na ziemi, bez potrzeby posiadania jakichkolwiek umiejętności mechanicznych i praktyki budowania fortów. Wraz z wprowadzaniem nowych mechanik i nowych trybów, które współdziałają ze sobą i uzupełniają się na różne sposoby, Fortnite staje się po prostu przyjemniejszy.

W sumie, Fortnite, dla mnie, po prostu jest coraz lepiej. Niewiele zostaje zabranych, ale cała masa rzeczy jest ciągle dodawana. Więcej treści oznacza większą różnorodność, co przekłada się na więcej sposobów gry i więcej rzeczy do wypróbowania. Zawsze mam powód, żeby zacząć Fortnite, niezależnie od tego, czy chcę zdobyć trochę zwycięstw, wykonać kilka zadań, zagrać na kreatywnych mapach, czy po prostu zabić trochę czasu. Dlatego w tym momencie tak naprawdę nigdy nie było lepszego czasu na wejście Fortnite.

Czy grasz Fortnite? Zgadzasz się czy nie zgadzasz z tymi opiniami? Ponadto, jakiej rady udzieliłbyś nowemu graczowi, który chciałby wskoczyć Fortnite po raz pierwszy? Daj nam znać w komentarzach poniżej i miej oko na GameLuster, aby uzyskać więcej informacji o grach.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63c3814d43f04b05976e8d922d197466&url=https%3A%2F%2Fgameluster.com%2Ftheres-never-been-a-better-time-to-get-into-fortnite%2F&c=10918289083175056361&mkt=fr-fr