Niesamowity sukces Fortnite: zapierająca dech w piersiach statystyka

Fortnite, najpopularniejsza gra wideo, siedem lat po premierze nadal bije rekordy frekwencji. Decyzja Epic Games o przywróceniu pierwszej karty do gry okazała się sukcesem, a gra typu Battle Royale w dalszym ciągu przyciąga miliony jednoczesnych graczy.

Rekord frekwencji, jakiego nigdy wcześniej nie widziano

Sobota była najlepszym dniem w Fortnite – w ciągu jednego dnia zalogowało się rekordowe 44,7 miliona graczy. Dodatkowo liczba jednoczesnych graczy osiągnęła szczyt 6,2 miliona, co jest kolejną imponującą statystyką.

Ale jeszcze bardziej imponujący jest wskaźnik zaangażowania w grę podczas premiery sezonu OG. Oto wszystko, co musisz o tym wiedzieć.

Fortnite dominuje na konsolach do gier

Przez lata Fortnite stał się niezwykle popularny na wszystkich platformach do gier. Jednak szczególnie dominuje na rynku konsol i od dawna jest najczęściej pobieraną bezpłatną grą na PlayStation. Według narzędzia Player Engagement Tracker firmy Circana dzień premiery nowego sezonu był szczególnie zdominowany przez Fortnite.

Moduł śledzący pokazuje, że 38% wszystkich aktywnych graczy na Xboxie grało w Fortnite w dniu jego premiery. Na PlayStation współczynnik zaangażowania wyniósł 33%, co oznacza, że ​​jedna trzecia wszystkich aktywnych graczy grała w tę grę typu Battle Royale.

Dzieje się tak pomimo tego, że piątek nie był najpopularniejszym dniem, co sugeruje, że w weekend odsetek ten jeszcze wzrósł. Jeszcze przed premierą sezonu OG Fortnite był najpopularniejszą grą, znacznie wyprzedzając konkurencję, pokazując swoją dominację na rynku.

Obecny sezon potrwa do 2 grudnia, a Epic Games prawdopodobnie wypuści po tym terminie rozdział 5 Fortnite. Chociaż deweloper nie powiedział nic na temat mapy z Rozdziału 1, spodziewamy się, że pozostanie ona w grze jako osobny tryb.

Źródło: www.bing.com