Najbardziej imponujący dzień w Fortnite z ponad 44 milionami graczy!

Powrót Fortnite OG sprawił, że gra typu Battle Royale studia Epic Games stała się najważniejszym dniem w jej historii, wiele lat po jej początkowym sukcesie. Gdy rok 2017 zmienił się w rok 2018, a atrakcyjność PUBG zaczęła słabnąć, nic nie było tak wielkie jak Fortnite. Jako darmowa, przyjazna dzieciom alternatywa dla bardziej brutalnych i militarystycznych gier PlayerUnknown, być może nie było zaskoczeniem, że Fortnite zdołał tak skutecznie ugruntować swoją pozycję na rynku. Rzadka gra, która faktycznie przeniknęła do świadomości głównego nurtu, choć nie do końca zrozumiana, była zjawiskiem bezprecedensowym, którego nie widzieliśmy od tamtej pory. Od 2018 r. minęło jednak dużo czasu i można śmiało powiedzieć, że w ciągu ostatnich pięciu lat siła Fortnite osłabła. Zmieniło się to jednak wraz z pojawieniem się na początku tego tygodnia Fortnite Season OG – ponownego wprowadzenia mapy, broni i narzędzi ruchu z pierwszego sezonu. Było to hitem wśród lojalnej społeczności, ale wystarczyło też, aby masowo przyciągnąć graczy do gry – według Epic wczorajszy dzień, 4 listopada, był najważniejszym dniem w historii gry.

Bezprecedensowy sukces

Fortnite zdołał pobić wszystkie swoje pierwotne rekordy — 44,7 miliona graczy wyskoczyło z autobusu bojowego i rozegrało łącznie 102 miliony godzin rozgrywki (to około 11 600 lat, jeśli liczyć) w ciągu jednego dnia, pięć lat później. To niesamowity wyczyn – gra typu Battle Royale nie jest już takim molochem, jak pięć lat temu, a konkurencja jest trudniejsza, ale Fortnite OG udało się być jeszcze większym niż wcześniej.

Ta historia sukcesu była przewidywalna – po piątkowym powrocie mapy OG liczba jednoczesnych graczy w Fortnite osiągnęła najwyższy poziom, odkąd Epic zaczął udostępniać dane na początku tego roku, ale gwałtowny wzrost popularności gry w ciągu 12 miesięcy od jej premiery wydawał się nie do pobicia. Oczywiście tak się nie stało, ale fascynujące będzie obserwowanie, jak Epic udaje się utrzymać tę dynamikę.

Więcej epickiej akcji w trybie Battle Royale znajdziesz w naszym przewodniku po grach takich jak Fortnite.

Źródło: www.gamesradar.com