Możliwy zwrot pieniędzy: zakupy w Fortnite dokonane przez dzieci bez pytania

Rodzice, których dzieci zakupiły wirtualne przedmioty bez ich zgody w popularnej grze wideo Fortnite, wkrótce będą mogli ubiegać się o zwrot pieniędzy. Amerykańskie organy regulacyjne zaczynają powiadamiać e-mailem ponad 37 milionów osób, że mogą być uprawnione do odszkodowania w ramach ugody prawnej z Epic Games Inc., wydawcą Fortnite.

Zwroty pieniędzy za nieautoryzowane zakupy

Federalna Komisja Handlu (FTC) ogłosiła pod koniec ubiegłego roku, że Epic Games zapłaci 520 milionów dolarów grzywien i zadośćuczynienia w celu rozstrzygnięcia skarg dotyczących prywatności dzieci i metod płatności, które wprowadzały graczy w błąd, namawiając ich do dokonywania niechcianych zakupów. Część tych 520 milionów dolarów to 245 milionów dolarów zwrotów dla klientów, stanowiących część ostatecznego rozliczenia w marcu. Celem jest pokrycie części kosztów niechcianych V-dolców, wirtualnej waluty gry, a także wirtualnych przedmiotów, takich jak stroje lub skrzynki z łupami w kształcie kreskówkowej fioletowej lamy.

Wynagrodzenia dla kontuzjowanych zawodników

Konsumenci mają czas do 17 stycznia na złożenie wniosku o zwrot pieniędzy. Użytkownicy Fortnite, którzy w okresie od stycznia 2017 r. do września 2022 r. zostali obciążeni wirtualną walutą za niepotrzebne przedmioty, kwalifikują się do zwrotu pieniędzy. To samo dotyczy osób, których dziecko dokonywało zakupów przy użyciu karty kredytowej bez jej zgody w okresie od stycznia 2017 r. do listopada 2018 r., a także tych, których konto zostało zablokowane po zgłoszeniu nieprawidłowych obciążeń karcie kredytowej.

Środki podjęte przez Epic Games

Po osiągnięciu porozumienia w grudniu, Epic Games wdrożyło dodatkowe środki zapobiegające niechcianym zakupom. W zaktualizowanym oświadczeniu we wtorek firma kieruje ludzi na stronę FTC.

Źródło: www.bing.com