Możliwość zwrotu pieniędzy za niechciane zakupy Fortnite – Destructoid

Czy jesteś fanem Fortnite’a? W takim razie ta wiadomość jest stworzona dla Ciebie! Wygląda na to, że Fortnite, bardzo popularna gra wideo, musi zwrócić niektórym graczom pieniądze stosujące się do wątpliwych i stanowiących nadużycie praktyk. Rzeczywiście, twórca gry, Epic Games, zgodził się zapłacić aż 245 milionów dolarów po tym, jak został oskarżony o pobieranie opłat za niechciane zakupy i blokowanie kont klientów, którzy kwestionowali te opłaty za pomocą kredytu wystawcy karty.

Możliwy zwrot pieniędzy dla graczy

Po tej decyzji Federalna Komisja Handlu wdrożyła proces zwrotu pieniędzy graczom Fortnite. Od 19 września do amerykańskich graczy uprawnionych do zwrotu pieniędzy wysyłane są e-maile. Obywatele USA, którzy doświadczyli niechcianych zakupów, mają czas do 17 stycznia na złożenie wniosku o zwrot pieniędzy.

Aby móc ubiegać się o zwrot pieniędzy, musisz spełnić jeden z poniższych warunków:

  • Pobrano opłatę w walucie gry za przedmioty, których nie chciałeś kupić w okresie od stycznia 2017 r. do września 2022 r.
  • Twoje dziecko dokonywało zakupów przy użyciu Twojej karty kredytowej bez Twojej zgody w okresie od stycznia 2017 r. do listopada 2018 r
  • Twoje konto zostało zablokowane w okresie od stycznia 2017 r. do września 2022 r. po zakwestionowaniu nieuzasadnionych opłat z wystawcą karty kredytowej

W tej chwili FTC nie ujawniła kwoty zwrotów, ale będzie to zależeć od kilku czynników, w tym liczby wniosków. Jedno jest jednak pewne, Fortnite w dalszym ciągu odnosi sukcesy. Obecnie oferuje nową współpracę przy serialu animowanym My Hero Academia.

Nie zapomnij więc sprawdzić, czy kwalifikujesz się do zwrotu pieniędzy i skorzystaj z okazji, aby ponownie zanurzyć się w świecie Fortnite!

Źródło: www.destructoid.com