Możesz teraz zostać zbanowany za używanie Cronus Zen w Fortnite


Korzystanie z Cronus Zen i niektórych innych urządzeń w Fortnite może teraz spowodować zbanowanie.

Jak w przypadku każdej gry, Fortnite zawsze miał sporo oszustów. Od aimbota po ludzi latających i odradzających się w przedmiotach, widzieliśmy to przez lata.

W lipcu Epic Games dodało do Fortnite nowy system przeciwdziałania oszustwom, aby walczyć z rosnącym poziomem nieczystej gry. Oprogramowanie działa w parze z istniejącymi programami EasyAntiCheat i Battle Eye.

Jednak, chociaż wszyscy wiedzą, że oszustwo jest złe, zawsze istniało kilka luk, które gracze wykorzystywali do zdobycia przewagi konkurencyjnej bez łamania jakichkolwiek zasad.

Niektóre urządzenia sprzętowe, w tym Cronus Zen i Cronus Max, nigdy nie zostały oficjalnie wykluczone przez Epic – aż do teraz.

Cronus Zen i inne urządzenia, których można zablokować w Fortnite

Po premierze 4 sezonu Fortnite Rozdział 3 firma Epic ogłosiła nowe orzeczenie dotyczące ograniczonego sprzętu.

Od teraz gracze otrzymają ostrzeżenie w grze, gdy wykryją urządzenie z ograniczeniami. Następnie będą musieli odłączyć urządzenie i ponownie uruchomić Fortnite, aby kontynuować grę.

Jeśli spróbujesz w jakikolwiek sposób ominąć to ograniczenie, zostaniesz na stałe zablokowany w Fortnite.

Które urządzenia są ograniczone w Fortnite?

Obecnie Epic wyraźnie wspomniał tylko o urządzeniach sprzętowych Cronus Zen i Cronus Max.

Stwierdzili jednak, że „korzystanie ze sprzętu, który zapewnia lub ma zapewniać przewagę konkurencyjną, jest niedozwolone” i dodał, że nie ogranicza się to do urządzeń Cronus.

Oznacza to, że jeśli ludzie zaczną używać alternatywy, Epic z łatwością będzie mógł dodać ją do listy zbanowanych urządzeń.

Wspomnieli również, że urządzenia ułatwień dostępu, takie jak Xbox Accessibility Controller i 3dRudder, nadal są w porządku.

Co to jest Kronos Zen?

cronus-zen-fortnite

Cronus Zen to urządzenie, które łączy się z kontrolerami lub komputerami i wykorzystuje zaawansowaną technologię skryptów, aby zmienić sposób, w jaki reagują na rozgrywkę.

W Fortnite ludzie używają tego do Soft-Aim, słabszej, mniej zauważalnej wersji aimbota. Może dodatkowo zmniejszyć odrzut, a niektóre niestandardowe mody zapewniają jeszcze więcej korzyści.

Wielu czołowych profesjonalistów twierdzi, że ich przeciwnicy używają Cronus Zen i uchodzi im to na sucho, więc ciekawie będzie zobaczyć, czy ta nowa postawa firmy Epic wpłynie na rankingi turniejów.

Przeczytaj więcej: Pełne ujawnienie przepustki bojowej 4 sezonu Fortnite w rozdziale 3: wszystkie skórki, kosmetyki i tajny strój

Źródło : https://fortnitetracker.com/article/1949/you-can-now-be-banned-for-using-a-cronus-zen-in-fortnite