Fortnite: tryb rankingowy. Brąz do diamentu, rangi Elite, Champion i Unreal. Ranking w trzech odmianach Battle Royale i Zero Build.

Fortnite: w końcu tryb rankingowy

Fortnite, największa gra Battle Royale, otrzyma pełnoprawny tryb rankingowy w najbliższej aktualizacji. Jest to standardowy tryb rywalizacji, z graczami wspinającymi się od brązu do diamentu, aż do trzech rang wyższych dywizji: Elite, Champion i Unreal.

Ranking będzie dostępny we wszystkich trzech odmianach Battle Royale (solo, duety, drużyny) i tylko w jednym trybie Zero Build (duety). Po osiągnięciu rangi Unreal nie można zostać z niej wyrzuconym do końca sezonu, a twoja ranga Unreal jest wyświetlana w stosunku do wszystkich innych graczy Unreal.

Dodatkowe szczegóły

  • Twoje postępy w rankingu Fortnite zależą od dwóch czynników: miejsca w meczu i liczby eliminacji
  • Drużyny są uszeregowane według najwyżej ocenionego gracza
  • Drużyny w równym stopniu zdobywają i tracą punkty rankingowe jako jednostka

Jest to zaskakujące, że Fortnite zajęło pięć lat na wdrożenie trybu rankingowego, biorąc pod uwagę, że ma już tryb rywalizacji na Arenie. Epic zdecydował się przerwać Arenę na rzecz nowej kolejki rankingowej. W społeczności Apex Legends toczy się dyskusja na temat tego, jak silnie umiejscowienie meczu powinno lub nie powinno być bardziej cenione niż zabójstwa, ale Epic może zdecydować się na faworyzowanie innych zestawów umiejętności w Fortnite.

Źródło: PC Gamer.