Mortal Kombat 1 reset osi czasu – premiera 19 września

Mortal Kombat 1 ogłoszony z resetem osi czasu

Po miesiącach oczekiwania na oficjalne ujawnienie, Mortal Kombat 1 został wreszcie ogłoszony w całej swojej chwale resetowania osi czasu. Kontynuując wydarzenia z Śmiertelna walka 11 DLC Aftermath, Mortal Kombat 1 widzi, jak nowo mianowany Bóg Ognia/Czasu, Liu Kang, odtwarza wszechświat na swój własny obraz, cofając oś czasu do pozornie tuż przed wydarzeniami z pierwszego Mortal Kombat gra.

Według zwiastuna ogłoszenia, gra przywraca znaczną część swojego kultowego oryginalnego składu. Zszywki takie jak Raiden, Kung Lao, Scorpion, Sub-Zero, Kitana, a nawet Mileena są już potwierdzone w składzie.

Jednakże, póki Mortal Kombat 1 wydaje się, że wraca do swoich korzeni z tym pół-restartem, nadal prawdopodobnie przywróci niektóre elementy z kilku ostatnich wpisów, potencjalnie umieszczając go w tej samej nieprawdopodobnej łodzi, co Fortnite.

Czy Mortal Kombat 1 i Fortnite zbyt mocno polegają na crossoverach?

Fortnite obecnie polega na crossoverach bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Pierwszy Fortnite crossover był z Avengers: Wojna bez granic w 2018 roku, co otworzyło wrota dla prawie każdej innej franczyzy popkultury, która pojawiła się w grze.

Fortnite wkrótce zobaczył szereg innych crossoverów, w tym Marvel, DC, Gwiezdne Wojny, Ricka i Morty’ego, John Wick, Bóg wojny, Aureola, Resident Evil, i wiele więcej. Z biegiem lat ta współpraca stała się bardziej powszechna, a teraz bardziej niż kiedykolwiek, wydaje się, że Fortnite może trochę za bardzo opierać się na popkulturowych crossoverach.

W zeszłym roku, Fortnite nie tylko wprowadziło do gry mnóstwo nowych, crossoverowych elementów kosmetycznych, ale także było gospodarzem kilku pełnowartościowych, ograniczonych czasowo wydarzeń, wprowadzając nowe linie zadań, nowe przepustki bitewne oraz nowe przedmioty i broń.

Mortal Kombat 1 wygląda na odświeżenie długoletniej serii gier walki, jednakże, musi się upewnić, że nie polega zbytnio na tych popkulturowych crossoverach, bo może po drodze stracić własną tożsamość.

Mortal Kombat 1 premiera 19 września na PC, PS5, Switch i Xbox Series X/S.

Źródło: Gamerant.