Mężczyzna spotkał 15-latkę grając w Fortnite, a następnie ją zgwałcił, mówią amerykańscy gliniarze


26-letni mężczyzna jest oskarżony o zgwałcenie 15-letniej dziewczyny, którą poznał podczas gry online Fortnite– poinformowało biuro szeryfa Florydy.

Dillon Atkinson, lat 26, jest oskarżony o lubieżne i lubieżne zachowanie lub lubieżne pobicie ofiary w wieku od 12 do 16 lat, zgodnie z oświadczeniem o aresztowaniu z biura szeryfa hrabstwa Lee. Lubieżne i lubieżne zachowanie jest również znane jako ustawowy gwałt, według biura adwokackiego na Florydzie.

Rodzice ofiary wezwali policję 29 grudnia po odkryciu czatu między ich 15-letnią córką a osobą, której adres e-mail pasuje do imienia Atkinsona na jej szkolnym Chromebooku, zgodnie z oświadczeniem złożonym pod przysięgą.

Kiedy jej ojciec zapytał ją o czat, powiedziała mu, że mężczyzna ma 26 lat i że „uprawiała z nim stosunki seksualne”. Powiedziała też, że spotkała mężczyznę na Fortnite w czerwcu.

Fortnite to darmowa gra wideo „Battle Royale” dla wielu graczy, w której gracze wkraczają do świata online i współpracują, aby przetrwać. Twórca gry, Epic Games, stoi w obliczu pozwu zbiorowego od rodziców z Kanady, którzy twierdzą, że gra ma uzależniać, donosi McClatchy News. Pozew mówi, że programista zaprojektował Fortnite „stworzyć zależność w użytkownikach i nie zapewnić ostrzeżeń o ryzyku związanym z graniem”, donosi ABC 7.

Rzeczniczka Epic Games powiedziała w oświadczeniu, że firma ma zabezpieczenia dla młodszych graczy, w tym kontrolę rodzicielską i funkcję, która pozwala graczom zgłaszać niewłaściwe zachowanie podczas gry. Firma oferuje również konta dla graczy poniżej 13 roku życia, które wymagają zgody rodziców na dostęp do niektórych funkcji, takich jak czat.

„Poważnie traktujemy zgłoszenia dotyczące bezpieczeństwa naszych graczy i dokładnie je badamy, w tym bezpośrednio współpracując z lokalnymi organami ścigania w celu podjęcia działań” – czytamy w oświadczeniu.

Według oświadczenia Atkinson zgwałcił 15-latkę co najmniej dwa razy.

Posłowie aresztowali Atkinsona 29 grudnia w Fort Myers, mówi oświadczenie pod przysięgą. Fort Myers znajduje się około 130 mil na południe od Tampy.

W oświadczeniu po aresztowaniu Atkinson powiedział, że poznał dziewczynę na Fortnite i zaczął z nią rozmawiać i prowadzić rozmowy wideo w aplikacji o nazwie Discord, mówi oświadczenie pod przysięgą. Ich komunikacja zaczęła się przyjaźnie, ale później „stała się romantyczna” – czytamy w oświadczeniu.

Powiedział policji, że wiedział, że była nieletnia, ponieważ dziewczyna powiedziała mu, że ma 16 lat, zgodnie z oświadczeniem złożonym pod przysięgą. Wiek przyzwolenia na Florydzie to 18 lat.

Atkinson jest przetrzymywany za kaucją w wysokości 100 000 USD (440 250 RM), zgodnie z aktami więzienia hrabstwa Lee. – Serwis informacyjny Charlotte Observer/Tribune

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63b8225cce7c4f12b912e23827811f29&url=https%3A%2F%2Fwww.thestar.com.my%2Ftech%2Ftech-news%2F2023%2F01%2F06%2Fman-met-15-year-old-girl-while-playing-fortnite-then-raped-her-us-cops-say&c=1255363927426539208&mkt=fr-fr