Logo FTX naklejone na koszulki graczy TSM podczas imprezy Fortnite po upadku giełdy kryptograficznej


Biorąc pod uwagę przyszłość jednej z największych umów dotyczących praw do nazw w historii e-sportu, niektórzy gracze TSM rywalizują na żywo podczas ogromnego turnieju z logo głównego sponsora organizacji, giełdy kryptowalut FTX, zasłoniętej kawałkiem czarnej taśmy .

Profesjonalny duet TSM z Fortnite, Shane „EpikWhale” Cotton i Nathan „Reet” Amundson, pojawili się w oficjalnej transmisji 2022 roku Fortnite Champion Series (FNCS) Invitational w koszulkach TSM, ale z logo FTX wyraźnie naklejonym podczas wywiadu.

Niektórzy fani spekulowali, że taśma nad logo na FNCS Invitational może odnosić się do własnych zasad Epic Games dotyczących sponsorowania kryptowalut i obecnie nie jest jasne, czy była to decyzja podjęta przez graczy, organizację czy Epic.

Zaklejone logo pojawiły się zaledwie dzień po tym, jak FTX złożył wniosek o upadłość z powodu napływu niedawnych żądań wypłaty podczas trwającego kryzysu kryptograficznego. Jeden z głównych konkurentów FTX, Binance, miał przejąć firmę, ale po przeprowadzeniu „korporacyjnego due diligence” Binance uznał, że „najnowsze doniesienia dotyczące niewłaściwie obsługiwanych środków klientów i domniemanych dochodzeń agencji USA” wokół FTX nie są warte kosztów .

Od podpisania 10-letniej umowy z FTX o wartości 210 milionów dolarów w czerwcu 2021 roku, TSM reklamuje się jako TSM FTX na swoich głównych platformach społecznościowych i nadal działa jako TSM FTX w innych tytułach e-sportowych, takich jak Oblężenie oraz Legendy Apex. Sponsoring zespołu FTX został zabroniony z transmisji dla Liga oraz VALORANTjednak ze względu na zasady Riot Games.

Jeśli chodzi o EpikWhale i Reet, rywalizują jako duet na FNCS Invitational, dwudniowym wydarzeniu z 50 drużynami, w którym odbędzie się 12 oddzielnych gier i pula nagród w wysokości 1 miliona dolarów. Wydarzenie, organizowane zarówno przez Epic, jak i BLAST, jest jednym z pierwszych dużych Fortnite wydarzenia offline od prestiżowego mundialu w 2019 roku.

Dot Esports skontaktowało się z TSM w celu uzyskania komentarza dotyczącego naklejonego logo lub statusu partnerstwa FTX.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6370f163a2d944dc88c41bf16ab287aa&url=https%3A%2F%2Fdotesports.com%2Fbusiness%2Fnews%2Fftx-logo-taped-over-on-tsm-players-jerseys-at-fortnite-event-after-crypto-exchanges-collapse&c=4203094963158816187&mkt=fr-fr