Lider kreatywny Fortnite opuszcza post

Firma Epic Games ogłosiła niedawno odejście weterana branży gier wideo Donalda Mustarda ze stanowiska głównego dyrektora kreatywnego Fortnite. Tę wiadomość ogłosił sam Mustard na portalach społecznościowych, precyzując, że wśród swoich licznych osiągnięć szczególnie dumny jest ze swojego wkładu w powstanie i powstanie Fortnite. Mustard wspomniał również, że nie może się doczekać, aby wraz ze wszystkimi fanami gry śledzić ewolucję Fortnite jako gracz. Zespoły są w dobrych rękach i pracują nad dużymi projektami, które obiecują zapierać dech w piersiach.

Początki Donalda Mustarda w branży gier wideo

Donald Mustard rozpoczął karierę w branży gier wideo ponad 25 lat temu. Jego pierwszym osiągnięciem była gra akcji z czasów PS2 o nazwie BloodRayne, do której był odpowiedzialny za zdjęcia. Jednak jego najbardziej zauważalną rolą przywódczą było zaprojektowanie uznanej strzelanki Advent Rising z 2005 roku, którą stworzył wraz ze swoim bratem Geremym. Bracia Mustard założyli także Chair Entertainment, które zostało później przejęte przez Epic Games w 2008 roku. Jako członek Epic Games Mustard kierował rozwojem takich gier, jak niezwykły Metroidvania Shadow Complex i genialna mobilna gra akcji Infinity Blade.

Rola Donalda Mustarda w fenomenalnym sukcesie Fortnite

W 2016 roku Donald Mustard został głównym dyrektorem kreatywnym Epic Games, rok przed premierą Fortnite. W tamtym czasie Fortnite projektowano jako strzelankę kooperacyjną z elementami tower defence, co nadal jest obecne w trybie Save the World w grze. Jednak to tryb Battle Royale zapewnił Fortnite niesamowity sukces, mimo że uważany jest za pochodną gry PlayerUnknown Pola bitew. Fortnite szybko stał się sceną do współpracy z innymi franczyzami i platformą do eksperymentów z koncepcją meta-uniwersum, która wywarła ogromny wpływ na dziedzinę rozrywki w ogóle, poza samym sektorem gier wideo.

Przyszłość Donalda Mustarda i jego podziękowania

W swojej wiadomości pożegnalnej Donald Mustard podsumowuje, że jest podekscytowany możliwością spędzenia czasu z żoną i rodziną i jest na zawsze wdzięczny Timowi Sweeneyowi i rodzinie Epic Games za to przeżycie. Wraz z tym odejściem jest zatem jasne, że Mustard odchodzi na emeryturę i nie rozpoczyna nowych przygód zawodowych. Po ponad 25-letniej karierze w branży gier wideo nadszedł czas, aby poświęcić się życiu osobistemu.

Jeśli nadal szukasz wskazówek, jak grać w Fortnite, możemy Ci pomóc.

Źródło: www.bing.com