Lider kreatywny Fortnite opuszcza post

Fortnite: weteran gier wideo odchodzi na emeryturę po 25 latach doświadczenia

Ogłoszony wyjazd

Po 25 latach kariery w branży gier weteran Fortnite Donald Mustard odchodzi ze stanowiska dyrektora kreatywnego w Epic Games. Mustard ogłosił w mediach społecznościowych odejście na emeryturę, które zacznie obowiązywać w tym miesiącu, mówiąc, że jest szczególnie dumny z tego, że pomógł w tworzeniu i kształtowaniu Fortnite. Dodał, że nie może się doczekać, aby jako gracz podzielić się przyszłością gry ze wszystkimi fanami. Wspomniał również, że zespoły pracowały nad niesamowitymi i oszałamiającymi projektami. Określenia te zdają się wskazywać, że rzeczywiście jest to emerytura, a nie początek nowej przygody rozwojowej.

Niezwykła podróż

Najwcześniejsze osiągnięcia Donalda Mustarda sięgają jego udziału w zdjęciach do przeciętnej gry akcji BloodRayne na PlayStation 2. Jednak jego pierwszą godną uwagi główną rolą była kultowa strzelanka Advent Rising z 2005 roku, którą zaprojektował wraz ze swoim bratem Geremym. Bracia założyli także firmę Chair Entertainment, która została przejęta przez Epic Games w 2008 roku. Jako członek Epic Mustard odpowiadał za takie gry, jak znakomity Metroidvania Shadow Complex i piękna mobilna gra akcji Infinity Blade.

Kariera naznaczona Fortnite

W 2016 roku Mustard został dyrektorem kreatywnym w Epic Games, rok przed premierą Fortnite. Pierwotnie Fortnite został zaprojektowany jako strzelanka kooperacyjna z elementami obrony wieży, która nadal jest obecna w trybie Ratowanie Świata. Chociaż powstały tryb Battle Royale był wyraźnie zainspirowany Battlegrounds PlayerUnknown, zapewnił grze niemal niewiarygodny sukces i ugruntował pozycję Fortnite jako miejsca współpracy między franczyzami i doświadczeń metaverse, które miały ogromny wpływ nie tylko na branżę gier wideo, ale także w świecie rozrywki w ogóle.

Nowy osobisty rozdział

Podsumowując swoje przesłanie na temat przejścia na emeryturę, Mustard po prostu stwierdza, że ​​nie może się doczekać spędzenia czasu z żoną i rodziną oraz wyraża swoją wdzięczność Timowi Sweeneyowi i rodzinie Epic Games. Jeśli nadal chcesz nauczyć się grać w Fortnite, możemy Ci pomóc.

Źródło: www.bing.com