Koniec życia Fortnite: najlepszym rozwiązaniem byłoby usunięcie trybu Ratowanie Świata

Niepewny los akcji „Ratowanie Świata” w Fortnite

W 2017 roku Fortnite trafił na scenę jako tytuł wczesnego dostępu jako gra typu tower defence z elementami gry o przetrwaniu i tworzeniu. W tym trybie nie zrobił wielu fal, choć miał pewne sukcesy. Jednak wszystko to się zmieni, gdy kilka miesięcy później pojawi się tryb Battle Royale. O ile darmowy tryb Battle Royale stał się fenomenem kulturowym, o tyle tryb Ratowanie Świata szybko zniknął. Nigdy nie była tak popularna jak Battle Royale, ale kampania PvE była kamieniem milowym w sukcesie Fortnite.

Ratowanie świata odgrywa kluczową rolę

Pomimo miażdżącego sukcesu Battle Royale, akcja Save the World odegrała kluczową rolę w ustaleniu podstawowych mechanik gry. Niestety wraz z nadejściem nowej ery roku 2024 w Fortnite być może nadszedł czas, aby Epic Games zamknęło ten rozdział.

Tryb Ratowanie Świata został zaniedbany

Pierwotnie oczekiwano, że będzie to główny tryb gry w Fortnite, ale liczba graczy w Save the World spadła w obliczu gwałtownego wzrostu popularności Battle Royale, co doprowadziło do zmiany zasobów programistycznych. Niestety, szybki rozwój PvP wywarł ogromny wpływ na kampanię Ratowanie Świata. Pomimo oddanej społeczności, czas oczekiwania i trudności ze znalezieniem pełnych meczów stwarzają problemy związane z wielkością bazy graczy. Dodatkowo utrzymująca się cena Ratowania Świata może zniechęcić nowych graczy, zwłaszcza że twórcy obiecali udostępnić grę za darmo po wyjściu Fortnite z wczesnego dostępu.

Upadek Ratowania Świata

Pomimo oddanej społeczności w trybie Ratowanie Świata liczba graczy stale spada. Obecne statystyki około 15 000 osób grających w Ratowanie Świata wydają się wyraźnie niskie w porównaniu z innymi trybami. Niektóre sugestie sugerują zatem, że najlepszym rozwiązaniem może być zamknięcie klasycznej kampanii przetrwania.

Niepewna przyszłość Ratowania Świata

Mimo to 15 000 zaangażowanych graczy w tryb gry z 2017 r. reprezentuje niewykorzystany potencjał. Dobrze przeprowadzone wznowienie mogłoby tchnąć nowe życie w kampanię Ratowanie Świata. Niestety, biorąc pod uwagę, że Fortnite skupia swoją uwagę na różnych trybach, nie wygląda na to, aby Ratowanie Świata znalazło się na szczycie listy priorytetów w 2024 roku.

Na razie przyszłość Ratowania Świata owiana jest niepewnością i wygląda na to, że Epic Games skupia swoją uwagę na innych projektach. Czas pokaże, czy Akcja Ratowanie Świata otrzyma tak potrzebną rewitalizację, czy też zostanie po cichu uśpiona, ale obie opcje są możliwe.

Źródło: gamerant.com