Kanadyjscy rodzice składają pozew, twierdząc, że dzieci przestały jeść i brać prysznic, aby grać w Fortnite


KUALA LUMPUR, 10 grudnia — Dla dzieci i nastolatków gry wideo mogą być traktowane jako sposób na ucieczkę od pracy domowej i zabawę z przyjaciółmi.

Ale kiedy czas spędzony przed komputerem przejmuje codzienne czynności, takie jak posiłki i sen, każdy rodzic musi być zaniepokojony.

Troje kanadyjskich rodziców złożyło pozew przeciwko wieloosobowej grze Battle Royale Fortnite’a firmie deweloperskiej, Epic Games, za wpływ, jaki jej gra wywarła na ich dzieci.

Twierdzili, że ich dzieci były tak uzależnione od gry, że pomijały jedzenie, spanie i prysznic.

Jedno z dzieci rzekomo grało ponad 7700 godzin w ciągu dwóch lat.

W oświadczeniu Epic Games powiedział, że ma „wiodącą w branży kontrolę rodzicielską”, aby umożliwić monitorowanie aktywności gracza.

„Rodzice mogą otrzymywać raporty dotyczące czasu zabawy, które śledzą czas, jaki ich dziecko gra w każdym tygodniu, i wymagają zgody rodziców przed dokonaniem zakupów” – powiedziała firma.

„Planujemy walczyć z tym w sądzie. Wierzymy, że dowody wykażą, że ta sprawa jest bezpodstawna”.

Podczas rozpraw sądowych rodzice zauważyli, że uzależnienie od gier wideo jest uznawane przez WHO (Światową Organizację Zdrowia) za zaburzenie behawioralne.

Według WHO zaburzenie związane z grami można zdiagnozować, gdy życie rodzinne, zawodowe, społeczne i osobiste danej osoby jest stale upośledzone przez okres 12 miesięcy.

Sędzia Sądu Najwyższego Quebecu, Sylvain Lussier, porównał uzależnienie od gier wideo do odkrycia nałogu palenia i jego negatywnego wpływu na organizm.

Rozpoznał, że dzieci grające w Fortnite w Quebecu w Kanadzie mają objawy uzależnienia.

Ta darmowa gra online typu battle royale ma ponad 350 milionów aktywnych graczy.

Gracze mogą używać prawdziwych pieniędzy do kupowania waluty w grze o nazwie „V Bucks”, aby kupować skórki, aby dostosować wygląd swojego awatara.

Pozwoliło to grze zarobić 250 miliardów RM, ale także rzekomo wciągnęło graczy w uzależniający system pay-to-win.Źródło : https://www.malaymail.com/news/life/2022/12/10/canadian-parents-file-lawsuit-claiming-children-stopped-eating-and-showering-to-play-fortnite/44511