Jumbotron w Fenway Park jest gospodarzem poza sezonem turnieju Fortnite

Esport przybywa do Fenway Park

Fenway Park, położony w Bostonie, to kultowy stadion, który na przestrzeni lat był gospodarzem wielu niezapomnianych wydarzeń sportowych. Od meczów baseballowych po zimowe klasyki NHL, stadion był także miejscem kilku meczów piłki nożnej i hokeja. Jednak e-sport nie stał się jeszcze częścią jego repertuaru.

Wraz z zakończeniem sezonu Boston Red Sox i piłkarskiego widowiska Fenway przygotowuje się na kilka miesięcy bez wielu gości w swoich murach. Korzystając z tego powolnego okresu, niezidentyfikowana osoba postanowiła zagrać w gry wideo na gigantycznym ekranie stadionu.

Gra Fortnite w centrum uwagi

Gracz Fortnite skorzystał z okazji, aby zagrać na gigantycznym ekranie w Fenway Park, zapewniając nieoczekiwane widowisko osobom znajdującym się w pobliżu stadionu. Jednak ta widoczność nie była pozbawiona wad, ponieważ rozgrywka gracza była rejestrowana z daleka.

Nawet maskotka drużyny Atlanta Braves, Blooper, skorzystała z okazji i zaprosiła maskotkę drużyny Red Sox, Wally’ego, na sesję gier online. Ta wyjątkowa interakcja pomiędzy maskotkami dwóch drużyn baseballowych dodała wydarzeniu szczypty humoru.

Esport zajmuje swoje miejsce w centrum uwagi

To nie jedyny e-sportowy wypad do Fenway Park w tym miesiącu. Rzeczywiście, za trzy tygodnie na stadionie odbędzie się pierwszy duży turniej sezonu Call of Duty League 2024. Oznacza to znaczący punkt zwrotny dla kultowego stadionu, który otwiera swoje podwoje dla zawodów w grach wideo, rozszerzając swój zasięg poza świat tradycyjnych sportów.

Źródło: www.espn.com