Jak włączyć Fortnite 2FA (darmowa emotikona!)


Chcesz chronić swoje konto Epic Games oraz wszystkie skórki Fortnite i V-dolce przed hakerami? Jesteś we właściwym miejscu! W tym artykule pokazujemy, jak włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) na koncie Epic Games — a to zajmie tylko kilka minut!

Co to jest 2FA?

2FA jest skrótem od uwierzytelniania dwuskładnikowego i zapewnia dodatkową warstwę bezpieczeństwa dla kont internetowych. Bez 2FA użytkownik musi tylko wprowadzić swoją nazwę użytkownika i hasło, aby zalogować się na konto online. Jednak po włączeniu funkcji 2FA będą musieli podać dodatkowe informacje, aby udowodnić, że są prawowitym właścicielem konta.

Najczęściej dodatkową informacją będzie kod wysłany na telefon lub adres e-mail użytkownika, ale może to być również odpowiedź na tajne pytanie, odcisk palca czy skan tęczówki oka.

Dlaczego włączenie 2FA jest ważne?

Włączenie 2FA na koncie online ogromnie chroni je przed próbami włamań i atakami phishingowymi. Według Google, 2FA za pośrednictwem SMS pomaga „zablokować 100% automatycznych botów, 96% masowych ataków phishingowych i 76% ataków ukierunkowanych”, podczas gdy monity na urządzeniu zapobiegają „100% zautomatyzowanych botów, 99% masowych ataków phishingowych oraz 90% ataków ukierunkowanych”. Oczywiście, jeśli chcesz, aby konto online było jak najlepiej chronione przed hakerami, włączenie 2FA jest oczywiste.

Gracze Fortnite mają dodatkową zachętę do włączenia 2FA na swoich kontach. Wszyscy, którzy zabezpieczą swoje konto Epic Games za pomocą 2FA, będą odbierz emotikonkę Boogie Down za darmo. Dodatkowo posiadacze gry Fortnite: Ratowanie Świata otrzymają 50 miejsc w zbrojowni, 10 miejsc na plecaki i 1 legendarną lamę ze skrytki trolla. Nieźle jak na coś, co zajmuje tylko kilka minut!

Kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat 2FA i linki do przewodników na temat włączania go na kontach w mediach społecznościowych.

Jak skonfigurować 2FA w Epic Games

Oto jak zabezpieczyć swoje konto Epic Games i odebrać darmową emotkę Fortnite:

1. Wejdź na stronę swojego konta Epic Games.

2. W sekcji po lewej stronie strony kliknij HASŁO I BEZPIECZEŃSTWO.

3. Przewiń w dół do sekcji UWIERZYTELNIANIE DWUCZYNNIKOWE i wybierz opcję 2FA, której chcesz użyć, klikając jeden z przełączników.

Jak włączyć uwierzytelnianie Fortnite 2FA_2-factor_20220804_2

Uwaga: Jeśli zdecydujesz się na korzystanie z aplikacji uwierzytelniającej, jeśli jeszcze jej nie zainstalowałeś, musisz ją pobrać ze sklepu z aplikacjami na urządzeniu mobilnym. Niektóre popularne aplikacje uwierzytelniające to Google Authenticator, Duo Mobile i Microsoft Authenticator.

4. Jeśli wybrałeś APLIKACJĘ TRZECIĄ AUTHENTICATORA, Twoja aplikacja uwierzytelniająca wyśle ​​Ci kod. Jeśli wybrałeś UWIERZYTELNIANIE SMS-em, otrzymasz kod SMS-em. Jeśli wybrałeś UWIERZYTELNIANIE PRZEZ E-MAIL, otrzymasz kod e-mailem. Wprowadź otrzymany kod na stronie Epic Games i kliknij KONTYNUOWAĆ.

Jak włączyć uwierzytelnianie Fortnite 2FA_2-factor on_20220804_3

5. Po wprowadzeniu kodu powinien pojawić się komunikat podobny do poniższego. Kliknij GOTOWE.

Jak włączyć Fortnite 2FA_kod e-mail_20220804_4

6. Odśwież stronę internetową, przewiń ponownie w dół i sprawdź, czy wybrana opcja uwierzytelniania jest włączona.

Jak włączyć Fortnite 2FA_enabled_20220804_5?

Możesz włączyć wiele opcji uwierzytelniania, ale jeśli to zrobisz, musisz wybrać preferowaną opcję, zaznaczając pole obok „Uczyń to moją podstawową metodą uwierzytelniania dwuskładnikowego”.

Jak włączyć Fortnite 2FA_powiadomienie e-mail_20220804_6

Zabezpiecz wszystkie swoje urządzenia z maksymalnym bezpieczeństwem

Skonfigurowałeś 2FA i zabezpieczyłeś swoje konto Epic Games, ale pamiętaj też o ochronie swoich urządzeń! W tym celu skorzystaj z Maximum Security — idealnej aplikacji antywirusowej dla graczy!

Maksymalne bezpieczeństwo pozwala chronić do 5 urządzeń jednocześnie. Dzięki obsłudze systemów Windows, macOS, Android, iOS i ChromeOS możesz zabezpieczyć swój komputer do gier, a także wszystkie inne urządzenia za pomocą jednej licencji!

Narodowy Dzień Gier Wideo Post 1 Twitter

Chcesz grać bez rozpraszania uwagi? Dzięki trybowi wyciszenia programu Maximum Security już nigdy nie będą Cię niepokoić irytujące, nieistotne wyskakujące okienka antywirusowe. Włącz tryb wyciszenia, aby uzyskać nieprzerwaną, wciągającą rozgrywkę.

Aby dowiedzieć się więcej o maksymalnym bezpieczeństwie i wszystkich innych niesamowitych funkcjach, kliknij przycisk poniżej.

Jeśli prywatność i bezpieczeństwo w Internecie są dla Ciebie ważne, rozważ również wypróbowanie VPN Proxy One Pro.Źródło : https://news.trendmicro.com/2022/08/04/how-to-enable-fortnite-2fa-free-emote/