Jak szybko awansować w rankingu Fortnite – porady i triki

Jak szybko awansować w rankingu Fortnite

Najnowszym sprawdzianem umiejętności w Fortnite jest dodanie trybu rankingowego Fortnite, nowego aspektu rywalizacji w popularnej grze Battle Royale. Oddani gracze Fortnite mają teraz nowy sposób na udowodnienie swoich umiejętności w trybach Battle Royale i Zero Build. Ranking Fortnite rzuca graczy do lobby pełnego przeciwników o podobnym poziomie umiejętności, w zależności od tego, do jakiej rangi wspiął się gracz.

Im wyższa twoja ranga, tym trudniejsze będą twoje mecze. Gracze zaczynają od rangi brązowej i przechodzą przez srebrną, złotą, platynową, diamentową, elitarną, mistrzowską i wreszcie Unreal. Wspinaczka na najwyższy poziom stawia cię przed najlepszymi graczami Fortnite i daje ci prawo do przechwalania się. Ranking Fortnite rozpoczął się w połowie sezonu 2 rozdziału 4 od sezonu rankingowego zero, który będzie trwał do końca sezonu 3 rozdziału 4.

Epic Games dało graczom przyzwoitą ilość czasu na postęp w tabeli liderów, ale ranking nie jest czymś, co można przebić w weekend. To powiedziawszy, nadal będą gracze, którzy będą chcieli dostać się do Unreal w jak najkrótszym czasie. Jak więc gracze mogą szybko awansować w trybie rankingowym?

Jak szybko awansować w rankingu Fortnite – porady

W porównaniu z niektórymi innymi Battle Royale na rynku, Fortnite Ranking jest dość prosty w sposobie przyznawania graczom punktów. Pasek postępu gracza zwiększy się lub zmniejszy po meczu w zależności od następujących czynników:

  • Eliminacje w późnej fazie gry będą liczone bardziej niż eliminacje dokonane wcześniej w meczu.
  • Pod uwagę będą brane również stopnie osób, które wyeliminujesz Ty lub Twoja drużyna.
  • Zespoły są również traktowane jednakowo: wszyscy członkowie zespołu zyskują lub tracą postępy w równym stopniu na podstawie eliminacji i miejsc.

Jak więc najlepiej awansować w trybie rankingowym? Cóż, jeśli nie jesteś pewien swojej nieomylności, najlepiej jest prawie całkowicie unikać gorących punktów we wczesnej fazie gry. Będziesz chciał przetrwać tak długo, jak to możliwe i wykorzystać te zabójstwa w późnej fazie gry. Poświęć trochę czasu na zdobywanie tarcz i polowanie na przyzwoitą broń poziomu. Nawet po kilku eliminacjach w późnej fazie gry i tak poczynisz znaczne postępy w rankingach.

Ważne jest również, aby wybrać tryb, który najlepiej pasuje do Twojego stylu gry. Czy lepiej radzisz sobie jako samotny wilk, czy też potrzebujesz wsparcia jednego lub więcej członków drużyny? Jeśli grasz w parach lub drużynach, musisz zapewnić swojej drużynie doskonałą komunikację, aby trwała tak długo, jak to możliwe. Pamiętaj, aby sprawdzić tabelę rankingową Fortnite, aby ocenić, jak daleko musisz się wspiąć, zanim trafisz na najwyższe miejsca.

Podsumowanie

Dodanie trybu rankingowego Fortnite stwarza nowe możliwości dla graczy, którzy chcą udowodnić swoje umiejętności. Aby szybko awansować w rankingu Fortnite, należy unikać gorących punktów we wczesnej fazie gry, zdobywać tarcze i polować na przyzwoitą broń poziomu. Ważne jest również, aby wybrać tryb, który najlepiej pasuje do Twojego stylu gry i zapewnić swojej drużynie doskonałą komunikację.

Źródło: https://www.ginx.tv/en/fortnite/how-level-up-fortnite-ranked-fast.