Jak sprawdzić status serwera Fortnite i naprawić błędy połączenia

Chcesz Victory Royale w Fortnite, ale serwery Cię powstrzymują? Oto jak sprawdzić, czy serwery nie działają i jak rozwiązać problemy z połączeniem w Fortnite.

Kluczowe dania na wynos

Sprawdź status serwera Fortnite na oficjalnym koncie X, aby uzyskać aktualizacje dotyczące problemów, takich jak błędy połączenia.

Strona stanu Epic Games wyświetla gry operacyjne.

Napraw błędy połączenia, uruchamiając ponownie, resetując router, używając Ethernetu i aktualizując grę.

Serwery Fortnite mogą być kapryśne i czasami przełączać się w tryb offline. Czasami chcesz po prostu zdobyć Królewskie Zwycięstwo, a serwery uniemożliwiają ci dotarcie do tego wspaniałego momentu. Istnieje sposób sprawdzenia, czy serwery Fortnite nie działają lub czy problem leży po Twojej stronie.

Jak sprawdzić, czy serwery Fortnite nie działają

Najlepszym źródłem jest oficjalne konto X dotyczące problemów z Fortnite. Tam będziesz mógł uzyskać aktualizacje z pierwszej ręki na temat aktualnego stanu serwerów Fortnite. Będziesz także otrzymywać informacje o ostatnich błędach i awariach zgłoszonych przez graczy w tym kanale aktualności. Przykładowo 14 czerwca gracze zostali poinformowani, że Epic Games bada błąd połączenia. Problem został szybko rozwiązany jeszcze tego samego dnia.

Jak naprawić błędy połączenia w Fortnite

Istnieje kilka sposobów rozwiązania błędów połączenia w Fortnite. Na początek spróbuj wyłączyć grę i włączyć ją ponownie. Jeśli to nie zadziała, spróbuj zresetować router. Aby uzyskać lepsze połączenie, dobrym pomysłem byłoby również podłączenie kabla Ethernet pomiędzy urządzeniem do gier a routerem. Jeśli żadna z tych opcji nie pomoże, upewnij się, że masz najnowszą wersję gry. Jeśli na przykład korzystasz z PS5, wróć do menu konsoli, a następnie dotknij Opcje na kwadracie Fortnite. Następnie wybierz opcję „Sprawdź aktualizacje”, aby upewnić się, że jesteś na bieżąco.

Czy Fortnite to gra krzyżowa?

Fortnite to prawdopodobnie najbardziej przystępna gra na świecie. Gra jest bezpłatna i można w nią grać na konsolach, komputerach PC, serwisach streamingowych i telefonach. Już niedługo zapewne będzie można grać na inteligentnej lodówce. Kto wie ? Pomimo liczby platform obsługiwanych przez Fortnite, gra jest w całości oparta na grze typu crossplay. Oznacza to, że osoba posiadająca najnowszego iPhone’a może grać ze znajomym na PS5 lub PC. Wszystko, co musisz zrobić, to założyć konto Epic i to wszystko. Do akcji może dołączyć także drugi gracz lokalny, ale tylko w zwykłych meczach wieloosobowych. Inne gry typu Battle Royale, takie jak Apex Legends, również obsługują grę krzyżową na dostępnych systemach.

Źródło: hardgamer.com