Jak grać w trybie podzielonego ekranu w Fortnite?


Możesz grać w Fortnite z przyjaciółmi i rodziną na podzielonym ekranie! Jeśli nie wiesz, jak to zrobić, pokażemy Ci krok po kroku, jak skonfigurować tryb podzielonego ekranu na PlayStation i Xboksie.

Nigdy więcej kłótni z rodzeństwem o to, kto może korzystać z konsoli. Po prostu grajcie razem w Fortnite na podzielonym ekranie! | © Epickie gry

Granie w gry wieloosobowe ze znajomymi nigdy nie było łatwiejsze. Po prostu dodajesz swojego kumpla do gry i zaczyna się zabawa. Dla nieco starszego pokolenia mogą nadal pamiętać wczesne dni grania, kiedy granie w grę wieloosobową oznaczało grę ze znajomym na podzielonym ekranie. Co za miło spędzony czas!

Ponieważ jednak prawie każdy posiada nowoczesną konsolę, smartfon lub komputer, zapotrzebowanie na kompatybilność z podzielonym ekranem znacznie się zmniejszyło. Mimo to nie ma nic lepszego niż emocje związane z graniem na podzielonym ekranie.

Fortnite to jedna z najbardziej konkurencyjnych i dobrze znanych gier typu battle royale, która w rzeczywistości jest kompatybilna z podzielonym ekranem! Wszystko, czego potrzebujesz, to drugi kontroler, aby wskoczyć do akcji ze swoim partnerem w duecie. Jest jednak kilka kroków, które musisz wykonać, aby po raz pierwszy skonfigurować tryb podzielonego ekranu.

Jeśli nie wiesz jak, jesteśmy tutaj, aby udzielić Ci przewodnika krok po kroku, jak grać w Fortnite na PlayStation i Xbox na podzielonym ekranie.

Jak grać na podzielonym ekranie Fortnite na PlayStation

  1. Rozpocznij grę ze swoim podstawowym Konto PlayStation Network i stwórz lobby Duo lub lobby drużynyponieważ są to jedyne dwa tryby, w które można grać na podzielonym ekranie.
  2. Po skonfigurowaniu lobby włącz drugi kontroler i wybierz dodatkowe konto PlayStation Network gdy system zapyta „Kto używa tego kontrolera?”
  3. Po wybraniu użytkownika w prawym dolnym rogu ekranu powinien pojawić się mały element menu. Opcja powinna prosić o naciśnięcie i przytrzymanie „X”, aby zalogować się jako gracz drugi. Spowoduje to ponowne uruchomienie Fortnite, a gra poprosi Cię o połączenie konta, jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś.
  4. Jeśli drugi gracz ma własne konto Fortnite, będzie musiał wprowadzić kod wyświetlony na ekranie, przechodząc do Strona aktywacyjna Epic Games i logując się na swoje konto.

Jeśli drugi gracz nie ma konta Fortnite lub nie chce ukończyć procesu łączenia, musisz utworzyć osobne konto Epic, aby połączyć się z twoją konsolą. Aby to zrobić, musisz przejść do strony logowania Fortnite i utworzyć nowe konto za pomocą poczty e-mail lub drugiego konta PlayStation Network.

Jak grać w Fortnite na podzielonym ekranie na konsoli Xbox

  1. Zaloguj się do Fortnite za pomocą swojego głównego konta i stwórz lobby duetu lub drużyny.
  2. Gdy lobby będzie gotowe do użyciawłącz drugi kontroler Xbox i naciśnij lub przytrzymaj przycisk Xbox, aż pojawi się menu boczne.
  3. Zaloguj się za pomocą oddzielnego Konto Xbox przez Przełącz profil lub utwórz nowe przed zalogowaniem. Po zakończeniu procesu logowania w prawym dolnym rogu ekranu powinna pojawić się nowa pozycja menu. Trzymając wciśnięty Przycisk „A” umożliwia drugiemu graczowi zalogowanie się do Fortnite. Jednak gra może poprosić Cię najpierw o połączenie innego konta Fortnite.
  4. Jeśli masz już konto Fortnite, w które grasz na PC lub innym urządzeniu, możesz połączyć je ze swoim kontem Xbox, wprowadzając kod, który pojawi się na ekranie poprzez Strona aktywacyjna Epic.

Czy mogę grać w Fortnite na podzielonym ekranie na PC lub Nintendo Switch?

Tryb podzielonego ekranu Fortnite jest obecnie dostępny tylko na PlayStation i Xbox, a nie na Nintendo Switch lub PC. Głównym powodem, dla którego tryb nie działa na Nintendo Switch, jest to, że urządzenie nie jest wystarczająco wydajne, aby uruchomić dwie instancje Fortnite obok siebie. Może to się zmieni, gdy w pewnym momencie pojawi się Switch 2.

Więcej Fortnite:Źródło : https://earlygame.com/fortnite/split-screen-playstation-xbox-pc-nintendo-switch