Fortnite na Igrzyskach Olimpijskich: Strzelanie sportowe w Fortnite na Olympic Esports Week. Bilety w sprzedaży.

Internetowa gra wideo Fortnite teraz jest e-sportem olimpijskim

6 maja, San Francisco (SocialNews.XYZ) – Międzynarodowy Komitet Olimpijski (MKOl) dodał popularną grę wideo Fortnite do programu Olympic Esports Finals. Inauguracyjny Olympic Esports Week to czterodniowy festiwal wirtualnych sportów i gier stworzony przez MKOl i organizowany w Singapurze. Tuzin graczy Fortnite Champion Series weźmie udział w zawodach strzeleckich wspieranych przez Międzynarodową Federację Strzelectwa Sportowego (ISSF) na specjalnej kreatywnej wyspie Fortnite.

„Sportowa wyspa strzelecka ISSF stworzona w Fortnite została dodana do składu olimpijskich finałów e-sportu. W wydarzeniu weźmie udział 12 graczy z 2023 Fortnite Champion Series (FNCS) zaproszonych do rywalizacji na arenie światowej” — powiedział Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

Olympic Esports Series obejmuje już dziewięć gier, które odpowiadają sportom w świecie rzeczywistym, zarządzanym przez międzynarodowe federacje. Dostępne gry to Just Dance, wyścigi Gran Turismo, kolarstwo Zwift, a nawet szachy internetowe. Jest to także kontynuacja Olympic Virtual Series 2021, która obejmowała pięć sportów cyfrowych.

Bilety na Olympic Esports Week w sprzedaży

Międzynarodowy Komitet Olimpijski postrzega to jako część większych wysiłków na rzecz promowania e-sportu i łączenia się ze społecznością gier wideo. MKOl otworzył sprzedaż biletów na Olympic Esports Week, który koncentruje się na pierwszych osobistych finałach serii zawodów 2023.

Wydarzenie odbędzie się w Suntec Center w Singapurze od 22 do 25 czerwca 2023 r., a bilet na jeden dzień kosztuje 10 SGD (około 7,5 USD) lub 20 SGD (około 15 USD) na trzy dni zawodów. Strzelanie sportowe w Fortnite odbędzie się 24 czerwca.

O autorze

Gopi Adusumilli jest programistą i redaktorem SocialNews.XYZ. Lubi projektować strony internetowe, tworzyć aplikacje mobilne i publikować artykuły na temat bieżących wydarzeń z różnych autentycznych źródeł wiadomości. Jego przyszłe plany obejmują przekształcenie SocialNews.XYZ w witrynę z wiadomościami, która nie ma uprzedzeń ani osądów wobec nikogo. Można się z nim skontaktować pod adresem gopi@socialnews.xyz

Źródło: IANS.