Ile pieniędzy jest wart Fortnite w 2022 roku? Odebrano


Chcesz wiedzieć, ile pieniędzy? Fortnite warto w 2022 roku? Nie ma chyba nikogo, kto twierdziłby, że kapitalizacja Fortnite rośnie z roku na rok. Z milionami aktywnych graczy gotowych zapłacić gotówką za zawartość kosmetyczną w grze i setkami rocznych Fortnite eventów, to idealna kombinacja do zarabiania pieniędzy i zwiększania wartości gry każdego roku. I oczywiście nie zapominaj o tym Fortnite jest własnością Epic Games, a ci faceci raczej nie będą chcieli sprzedać tak obiecującego projektu po kosztach. W naszym dzisiejszym artykule porozmawiamy o tym, ile to pieniędzy Fortnite warta w 2022 r., ile jest warte Epic Games i jaka realna cena może sprawić, że Epic Games sprzeda prawa do gry.

Ile pieniędzy jest wart Fortnite w 2022 roku?

Po pierwsze, warto zauważyć, że w sieci nie ma dokładnych danych o kosztach Fortnite w 2022 r. Dlatego przed rozmową o kosztach Fortnite, warto wspomnieć o bezpośrednich właścicielach, czyli Epic Games. W kwietniu 2022 r. wartość akcjonariuszy Epic Games wynosiła 32 miliardy dolarów. Mówiąc najprościej, wartość akcji pomnożona przez liczbę akcji w spółce to ich rzeczywista wartość dla akcjonariuszy. Oczywiście Epic Games ma wiele źródeł dochodów, takich jak sklep Epic Games Store i Unreal Engine, ale Fortnite przynosi firmie największe przychody.

Fortnite zarobił swoim właścicielom ponad 21 miliardów dolarów w ciągu pierwszych czterech lat, co jest niewątpliwie światowym rekordem wśród gier dowolnego gatunku. Oczywiście byłoby niegrzeczne i błędne sądzić, że koszt Fortnite to jego zysk, ponieważ kwota jest znacznie wyższa. Chociaż nawet na podstawie tych danych możemy śmiało założyć, że każdy, kto chce kupić Fortnite kupi bez wątpienia całą firmę Epic Games.

Przypominamy również o liczbie kontraktów crossover Fortnite podpisuje corocznie z setkami firm. Jeśli to nic dla Ciebie nie znaczy, wyobraź sobie, ilu partnerów ktoś decyduje się na zakup Fortnite dostanie. Ponadto Fortnite jest jedną z pierwszych gier, które dążą do stania się niezależnym metawersem, co otwiera możliwości stworzenia pełnoprawnego świata wewnątrz gry. A jeśli kiedykolwiek się spełni, koszt Fortnite wzrośnie dziesięciokrotnie.

Związane z:

Fortnite Rozdział 3 Sezon 4: Battle Pass, przecieki, data premiery

Podsumowując, tak jak poprzednio, nie możemy podać ceny Fortnite, ale możemy bardziej rozsądnie założyć, ile pieniędzy wart jest Fortnite w 2022 roku. Mówiąc o liczbach, Fortnite wartość w 2022 r. jest nieco wyższa niż przychody, które wygenerowała w pierwszych czterech latach, czyli 27 miliardów dolarów. Ale kierując się tym, że jest mało prawdopodobne, aby ktokolwiek kupił Fortnite oddzielnie od Epic Games i biorąc pod uwagę perspektywy Fortnite projekt, rzeczywista wartość Fortnite w 2022 roku wynosi co najmniej 50 miliardów dolarów. Chociaż nikogo nie zdziwi, jeśli gra będzie sprzedawana za drożej.

Fortnite jest dostępny na PC w Epic Store, PS4, PS5, Xbox One, Nintendo Switch, Mobile i Xbox Series X|S.Źródło : https://thenerdstash.com/how-much-money-is-fortnite-worth-in-2022-answered/