Harmonix firmy Dance Central do pracy nad zawartością muzyczną i rozgrywką w grze wideo Fortnite


Epic Games w tym tygodniu ogłosiło, że nabyło Harmonix, studio gier odpowiedzialne za franczyzowe gry muzyczne i taneczne, takie jak Dance Central, Rockband i Fuser.

„Harmonix zawsze dążył do stworzenia najbardziej lubianych na świecie interaktywnych doświadczeń muzycznych, a dołączając do Epic, będziemy mogli robić to na dużą skalę” – powiedział w oświadczeniu współzałożyciel i prezes Harmonix, Alex Rigopulos. „Wspólnie przesuniemy kreatywne granice tego, co jest możliwe, i wymyślimy dla naszych graczy nowe sposoby tworzenia, wykonywania i dzielenia się muzyką”.

Zdecydowana większość biblioteki gier Harmonix składa się z tytułów, które zawierają śledzenie ruchu lub rozgrywkę rytmiczną, więc nie jest zaskoczeniem, że ich doświadczenie w tworzeniu tego typu gier jest tym, co przyciągnęło Epic Games.

Tańcząca gra wideo w centrum uwagi na Xbox One

W rzeczywistości post na oficjalnej stronie Harmonix potwierdza, że ​​kolejny projekt, nad którym pracuje studio, będzie polegał na tworzeniu „muzycznych podróży i rozgrywki dla Fortnite”. Gra wideo Fortnite od jakiegoś czasu kładzie duży nacisk na muzykę i taniec, ale ograniczało się to do oglądania występu muzycznego, słuchania muzyki lub wyzwalania ruchu tanecznego z koła emotikonów za pomocą jednego naciśnięcia przycisku.

Zaangażowanie Harmonixa w przyszłe aktualizacje sugeruje, że Fortnite może zacząć wprowadzać bardziej złożoną mechanikę taneczną lub muzyczną, chociaż nie jest jasne, co to dokładnie może oznaczać. Interaktywne emotikony? Taniec mini-gry na wzór Dance Dance Revolution? Może nawet śledzenie ruchu na obsługiwanych platformach?

„Wspólnie z zespołem Harmonix zmienimy sposób, w jaki gracze odbierają muzykę, przechodząc od pasywnych słuchaczy do aktywnych uczestników” — dokucza Alain Tascan z Epic Games.

Niezależnie od tego, nad czym pracuje Harmonix, gracze prawdopodobnie doświadczą tego podczas rozdziału 3 Fortnite, który ma się rozpocząć na początku przyszłego miesiąca. Jeśli chodzi o obecne tytuły Harmonixa, to nie wygląda na to, że to przejęcie wpłynie na nie, ponieważ wszystkie przyszłe aktualizacje gry zostaną potwierdzone.

Jak myślisz, nad jakim rodzajem treści pracuje Harmonix dla Fortnite? Daj nam znać w komentarzach poniżej, a następnie Śledź nas na Twitterze i Pinterest, aby uzyskać więcej informacji o grach.

Podziel się tym postem:

Source : https://www.onmsft.com/news/harmonix-dance-central-devs-music-content-gameplay-fortnite-video-game