Graj w Fortnite w grach w chmurze Xbox

Czy jesteś fanem Fortnite i chciałbyś móc w nią grać gdziekolwiek? Dobra wiadomość, dzięki Xbox Cloud Gaming jest to możliwe! Ta usługa strumieniowego przesyłania gier wideo umożliwia grę w Fortnite online za pośrednictwem przeglądarki internetowej, bez konieczności pobierania gry lub jej aktualizacji. Możesz w nią grać na wszystkich swoich urządzeniach, w tym na iPhonie i iPadzie.

Jak grać w Fortnite w grach w chmurze Xbox?

Xbox Cloud Gaming oferowana przez Microsoft to jedna z najlepszych dostępnych usług strumieniowego przesyłania gier wideo. Gra w Fortnite w tym serwisie jest prosta i dostępna dla każdego. Oto kroki, które należy wykonać, aby odtworzyć tę grę:

  1. Otwórz witrynę usługi przesyłania strumieniowego w przeglądarce
  2. Zaloguj się przy użyciu swojego konta Microsoft
  3. Kliknij przycisk „Odtwórz”.

Jeśli chcesz grać w grę wideo na urządzeniu mobilnym, musisz dodać Cloud Gaming do swojego ekranu głównego. Ponadto będziesz musiał połączyć swoje konto Epic Games, aby przenieść swoje postępy, w tym przedmioty kosmetyczne.

Na jakich urządzeniach możesz grać w Fortnite w Xbox Cloud Gaming?

Usługa strumieniowego przesyłania gier wideo firmy Microsoft jest kompatybilna z prawie wszystkimi urządzeniami, w tym z tymi, które natywnie nie obsługują Fortnite. Dzięki niemu gracze korzystający z systemu iOS nadal mogą uzyskać dostęp do gry Battle Royale bez konieczności pobierania jej na swój telefon.

Usługa dostępna jest także na komputerach, tabletach i telefonach z systemem Android. Dużą zaletą jest to, że można z niego korzystać na urządzeniach o niskim poborze mocy, pod warunkiem, że dysponujemy stabilnym łączem internetowym.

Należy również pamiętać, że aby grać w Fortnite w grze Xbox Cloud Gaming, musisz używać obsługiwanej przeglądarki. Oto obsługiwane przeglądarki i odpowiadające im systemy operacyjne:

  • Windows 10 wersja 20H2 lub nowsza: Microsoft Edge i Google Chrome
  • Windows 10 w wersji 20H2 lub nowszej na urządzeniach ARM: Microsoft Edge
  • iOS, iPad, macOS: Safari
  • Chrome OS w wersji 79 lub nowszej: Google Chrome
  • Android 6.0 lub nowszy: Microsoft Edge i Google Chrome

Które kontrolery są kompatybilne z usługą Xbox Cloud Gaming?

Usługa strumieniowego przesyłania gier wideo obsługuje zarówno kontrolery, jak i sterowanie dotykowe na urządzeniach mobilnych. Na PC gracze mogą korzystać z klawiatury i myszy, ale mają też możliwość korzystania z kontrolerów.

Główną wadą gier strumieniowych jest opóźnienie wejściowe, ale nie powinno to stanowić problemu dla zwykłych graczy. Z drugiej strony rywalizujący gracze nie będą mogli polegać na Xbox Cloud Gaming.

Źródło: www.videogamer.com