Gracze Fortnite zasypują Donalda Mustarda wiadomościami, opuszczając Epic Games

Fortnite: Szef gry Donald Mustard odchodzi z Epic Games, co skłoniło fanów gry Battle Royale do pożegnania się z nim.

Niezwykła podróż w Epic Games

Donald Mustard dołączył do Epic Games w 2008 roku, po zakupie przez wydawcę studia Chair Entertainment, którego jest współzałożycielem. Choć Chair zyskał sławę dzięki docenionym przez krytyków tytułom Shadow Complex i Infinity Blade, studio ostatecznie popadło w ciszę. Studio wydało swoją ostatnią grę, przygodową grę Battle Breakers na PC i urządzenia mobilne, w 2018 roku.

Jednak do tego czasu Mustard przyjął nową rolę, biorąc pod uwagę fakt, że został mianowany dyrektorem kreatywnym w firmie Epic. Idąc tą drogą, ten weteran branży pomógł firmie Epic przekształcić Fortnite w potęgę zarabiającą pieniądze, nadzorując wysiłki związane z opowiadaniem historii w grze i wiele więcej. Jednak Mustard zdecydował się odłożyć ten konkretny kapelusz.

Ogłoszone odejście Donalda Mustarda

8 września Donald Mustard ujawnił, że po siedmiu latach pełnienia funkcji dyrektora kreatywnego wkrótce opuści Epic Games. Podzielił się tą wiadomością na swojej osobistej stronie na Twitterze w długiej wiadomości pożegnalnej.

Mustard rozpoczął swoje przesłanie słowami: „Po niesamowitej podróży w tym miesiącu odchodzę na emeryturę ze stanowiska dyrektora kreatywnego w Epic. »

O swoich doświadczeniach z Fortnite napisał: „Jestem najbardziej dumny z możliwości, jaką dostałem, pomagając w tworzeniu i kształtowaniu Fortnite. »

Wiadomości ze wsparciem od fanów Fortnite

Zapowiedź Donalda Mustarda nie daje żadnej wskazówki, co czeka go zawodowo po oficjalnym opuszczeniu Epic Games. Jasne jest jednak, że ma pełne wsparcie fanów Fortnite, z których wielu podzieliło się życzeniami powodzenia na Twitterze.

Twórca treści DomTheBomb napisał: „Na zawsze zmieniłem krajobraz gier, gratuluję przejścia na emeryturę. W dalszej części wątku inny fan napisał: „Dziękuję za wszystko, co zrobiłeś dla tej społeczności, Donald. Będzie nam Was bardzo brakować. Do zobaczenia w autobusie bojowym. Ciesz się czasem spędzonym z rodziną. »

Twórca treści Fortnite Immature również dodał swój głos do pożegnania. „LEGENDA! Doceniam to, co zrobiłeś z Fortnite i nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, co przyniesie następny rozdział! »

Ogłoszenie Mustarda następuje zaledwie dwa tygodnie po premierze czwartego sezonu Fortnite Rozdział 4

Źródło: www.dexerto.com