Gracze Fortnite podzielili się co do snajperów zadających jeden strzał, pozostawiając ich „powalonych” ze strachu

Debata wokół karabinów snajperskich w Fortnite

Od kilku lat karabiny snajperskie są podstawową bronią w Fortnite. Jednakże wraz z pojawieniem się Rozdziału 5 Sezonu 1 wielu graczy zastanawia się, czy ta broń nadal ma miejsce w grze, a niektórzy uważają ją za „śmieszną”, ponieważ jest w stanie wyeliminować wroga przy pełnym zdrowiu jednym strzałem.

Fortnite Rozdział 5 Sezon 1 został bardzo dobrze przyjęty przez społeczność. Ta aktualizacja wprowadziła nową mapę pełną unikalnych lokalizacji, a także Przepustkę Bitewną pełną skórek. Jak w przypadku każdej aktualizacji, wprowadzono także duże zmiany w zakresie łupów, dodając nowe przedmioty, takie jak tarcze balistyczne i ostrza, które dodają nowy wymiar każdej walce.

Debata na temat mocy karabinów snajperskich

Meta karabinu snajperskiego jest ponownie bardzo obecna w Rozdziale 5, wraz z dodaniem nowego karabinu snajperskiego Reaper. Jednak gracze są podzieleni co do potrzeby zmniejszenia mocy karabinów snajperskich w celu zapewnienia bardziej sprawiedliwej walki na duże odległości.

Streamer udostępnił na Reddicie film pokazujący, jak zostaje wyeliminowany jednym strzałem przez wroga uzbrojonego w Żniwiarza. Karabin ten jest w stanie zadać 275 obrażeń w głowę, eliminując gracza przy pełnym zdrowiu jednym strzałem.

Argumenty przeciwko broni snajperskiej

Wielu graczy odpowiedziało na wideo, wyrażając zgodę, że karabiny snajperskie są zbyt potężne i denerwujące w Fortnite Rozdział 5. Niektórzy zwracają uwagę na ilość obrażeń zadawanych przez tę broń, przy bardzo niewielkich karach, dzięki czemu są bardziej zrównoważone.

Inni uważają, że karabiny snajperskie są nadal na tyle nieporęczne, aby było sprawiedliwe i że dobre strzelanie powinno być uznawane za takie.

Czas pokaże, czy Epic Games zdecyduje się w przyszłości na zmniejszenie mocy karabinów snajperskich. Chociaż jest mało prawdopodobne, że całkowicie usuną tak popularną broń z gry, wielu graczy ma nadzieję na zmiany w następnej aktualizacji Rozdziału 5 lub nadchodzącej aktualizacji.

Źródło: www.charlieintel.com