Google oferuje firmie Epic Games 147 milionów dolarów za uruchomienie Fortnite w Sklepie Play

Google oferuje firmie Epic Games 147 milionów dolarów za uruchomienie Fortnite w Sklepie Play

Według doniesień Google zaoferował Epic Games umowę o wartości 147 milionów dolarów, twórcy gier popularnie znanych z gry Fortnite dostępnej w sklepie Google Play. Technologiczny gigant powiedział to w sądzie

Według raportów The Verge, Purnima Kochikar, wiceprezes ds. partnerstwa Play w Google, powiedziała pod przysięgą, że transakcja została zatwierdzona i przedstawiona firmie Epic, ale nie została zaakceptowana.

Zgodnie z umową pieniądze miały zostać wypłacone spółce Epic w ciągu trzyletniego okresu „fazowego finansowania” (który kończy się w 2021 r.).

Google broni swojej 30% prowizji

W dokumencie Google uzasadniającym transakcję stwierdza się, że „brak Fortnite może skutkować bezpośrednią utratą przychodów w wysokości 130 milionów dolarów (do 250 milionów dolarów) w Play” oraz że może wystąpić „pośredni wpływ w wysokości 550 milionów dolarów (do 3,6 miliarda dolarów) ) w przypadku potencjalnej utraty dochodów w przypadku powszechnego efektu domina na innych deweloperów.”

W swoim zeznaniu Kochikar powiedział: „Chcieliśmy tylko, aby programiści wybrali Play. »

Proces Epic vs. Google rozpocznie się w poniedziałek, 13 listopada.

Google podobno bronił swojej 30% prowizji od transakcji za aplikacje w swoim sklepie Google Play.

Argumenty z obu stron

Według The Verge Glenn Pomerantz, prawnik Google, nazwał 30% udziałów „opłatą rynkową, a nie opłatą monopolistyczną”. Powiedział sądowi, że „stawka za usługę, którą tu widzisz, jest dokładnie taka sama, jak ta, jaką płaci Epic w sklepie Nintendo, sklepie Xbox i sklepie Steam”.

Z kolei Steve Allison, szef Epic Games Store, zaprzeczył, że 30% to norma i skomentował: „Wszystkie te sklepy pobierają od czołowego dewelopera, takiego jak Epic, tę samą stawkę 30%.

Dodatkowo złożono pozew, gdy Google usunął Fortnite ze Sklepu Play.

Epic twierdzi, że monopolistyczna kontrola Google nad sklepem Google Play dla smartfonów z systemem Android narusza zarówno stanowe, jak i federalne przepisy antymonopolowe.

Dane wejściowe z IANS

Źródło: www.bing.com