Goku i Fortnite nie mogą być lepszym połączeniem


Przez weekend prawie zrobiłem to, co wydawało mi się niemożliwe: ściągnąłem Czternaście dni ponownie. Wielu moich znajomych podjęło decyzję, zapełniając mój kanał w mediach społecznościowych klipami i rozmawiając o Królewskim Zwycięstwie (z serem) po raz pierwszy od co najmniej roku. Powód? Son Goku. Gwiazda Dragon Ball, Son Goku, wciąż trzyma klucz do mojego zmęczonego serca – i wydaje się, że wielu innych.

Z gorącym Czternaście dni collab i nowy film w kinach, po raz kolejny przypomniano nam, że Dragon Ball jest i zawsze wydaje się być w czołówce. Zgadzam się z tym bardziej niż. Nie jestem typem osoby, która musi wiedzieć, czy Goku mógłby pokonać kogoś innego w walce – te rzeczy są dla ptaków. Po prostu myślę, że Goku jest fajny. A oglądanie Goku w kontekście poza Dragon Ballem okazuje się zabawne.

Goku na paradzie z okazji Święta Dziękczynienia Macy’ego? Nie do wiary. Goku pokonuje griddy? Boska. Son Goku z karabinem snajperskim? Nasi najlepsi humoryści nigdy by tego nie zrobili.

Wiele kryjówek kulturowych, które Goku/Dragon Ball ma w USA, można uznać za jedną z pierwszych dużych obiektów anime, które zrobiły tutaj duże wrażenie. Ale myślę też, że jest coś więcej. Oprócz tego, że jest zasadniczo doskonałym projektem postaci autorstwa legendarnego Akiry Toriyamy, charakterystyczny i poważny wygląd Goku jest prawie zawsze natychmiast podważany przez kontekst. Bez względu na to, jak zła może być dana walka, nigdy nie minie dużo czasu, zanim wdają się w jakąś rodzinną kłótnię lub szaloną walkę, przejadają się lub podnoszą zbyt wiele ciężarów i rujnują czyjeś podwórko. Może i jest najpotężniejszym wojownikiem w znanym wszechświecie, ale ma całą społeczną grację i postawę częściowo wyszkolonego Labrador Retrievera.

A teraz wie, jak robić dougie.

Czternaście dni jest jak na ironię idealnym miejscem dla Goku, postaci, która nie istnieje we własnym kanonie tak bardzo, jak w umysłach fanów. Za tak cyniczny projekt jak Czternaście dni – pod pewnymi względami jest to najbardziej udana nowa platforma reklamowa, jaka pojawiła się w ciągu ostatniej dekady, pod innymi to koszmar późnego kapitalisty – to także jeden z najlepszych wyrazów współczesnego fandomu. To naprawdę nie jest miejsce, w którym można wygrać battle royale, to miejsce, do którego należy się udać Jak rzeczyi lubić je z innymi ludźmi.

W takiej przestrzeni dobrze prosperują Goku i Dragon Ball. Nieważne, czy jesteś na bieżąco z najnowszymi przygodami Goku i jego kumpli – ja nie, chociaż to wszystko zainspirowało mnie do oglądania to wszystko Dragon Ball świetnie. Liczy się tylko to, że możesz dołączyć do wspaniałej tradycji sprawiania, by Goku wyglądał fajnie i jak głupio i zabawnie byłoby, gdyby ten facet i wszyscy jego przyjaciele – Bulma, Piccolo, Krillin, Vegeta itp. – mogli być wśród wszystkich chodzących po okolicy kontekst, który im nadrabiasz.

Że to wszystko dzieje się pięć lat po najnowszej serii Dragon Ball, Dragon Ball świetnieZmieniła się, tylko to podkreśla. Prawie 40 lat po debiucie w 1984 roku na łamach Toriyama Smocza kula, Goku i jego załoga to więcej niż tylko postacie z mangi i anime, to awatary fandomu – fundamentalny punkt styku, który zaskakująco przechodzi nienaruszony z pokolenia na pokolenie. Obejrzę prawie wszystko, kiedy Goku będzie w pobliżu. Jak się okazało, wielu innych też.

https://www.polygon.com/233339060/goku-fortnite-dragon-ball-whips Goku i Fortnite nie mogą być lepszym połączeniem

Źródło : https://24ssports.com/goku-and-fortnite-couldnt-be-a-better-match/