Godziny zamknięcia serwera Fortnite i początek Rozdziału 5 Sezonu 1

Fenomen Fortnite nigdy nie przestaje zaskakiwać!

Gdy wkrótce rozpocznie się pierwszy sezon Fortnite Rozdział 5, wśród fanów gry panuje zamieszanie. Trwający niecały miesiąc sezon OG okazał się fenomenalnym sukcesem, gromadząc ponad 100 milionów graczy i tym samym wyznaczając najpopularniejszy sezon darmowego Battle Royale.

Sezon OG zakończył się ważnym wydarzeniem na żywo z udziałem rapera Eminema. Podczas tego wydarzenia ujawniono także trzy nowe gry, które wzbogacą wrażenia z Fortnite:

Nowe gry do odkrycia

Pierwsza gra, zatytułowana LEGO Fortnite, będzie oferować przygodę typu survival/crafting w LEGO. Następnie Rocket Racing, czyli gra wyścigowa stworzona przez studio Psynonix, twórcę Rocket League. Wreszcie Fortnite Festival będzie grą muzyczną opracowaną przez studio Harmonix, w którą będzie można grać solo lub w grupie. Ta najnowsza gra rozpocznie się 9 grudnia z udziałem The Weeknd.

Niestety wydarzenie na żywo cieszyło się tak dużym zainteresowaniem, że wielu graczy stanęło w wielogodzinnych kolejkach, uniemożliwiając im zalogowanie się i dołączenie do imprezy. Na szczęście Epic organizuje dziś wydarzenie jeszcze dwa razy. Jednakże wszystkie tryby gry zostały wyłączone w ramach przygotowań do rozdziału 5, sezonu 1, nazwanego Underground.

Nadchodzi nowy sezon

W oczekiwaniu na ten nowy rozdział ujawniono nowy zwiastun, w którym występują kultowe postacie, takie jak Peter Griffin z Family Guy i Snake z Metal Gear. Serwery będą chwilowo nieczynne, aby umożliwić aktualizację, ta ostatnia zajmie kilka godzin, a nawet więcej, biorąc pod uwagę skalę tego nowego rozdziału.

Rozdział 5 Sezon 1 rozpoczyna się w przyszłym tygodniu, co oznacza także premierę trzech nowych gier ogłoszonych wcześniej.

Źródło: www.forbes.com