Gillette Gaming Alliance po raz piąty wchodzi all-in w Fortnite


Chcesz dowiedzieć się, co dalej z branżą gier? Dołącz do kierownictwa gier, aby w październiku na GamesBeat Summit Next dyskutować o rozwijających się częściach branży. Zarejestruj się dziś.


Zespół streamingowy Gillette Gaming Alliance (GGA) został odnowiony piąty rok z rzędu. Program ten jest najdłużej trwającą aktywacją marki gamingowej dla męskiej firmy higieny osobistej.

Fortnite jest centralnym punktem aktywacji Gillette i wybranych streamerów. Według marki, wybrali Fortnite ze względu na zasięg gry wśród konsumentów w każdym wieku, jej znaczenie dla popkultury i szeroką gamę trybów gry.

Gillette planuje zawartość, która korzysta z niestandardowych map Fortnite. W zeszłym roku firma wypuściła Gillette Bed Battles. Niestandardowa mapa dotarła do 526 000 unikalnych graczy. W tym roku fani GGA i Fortnite będą mogli zapoznać się z dwiema niestandardowymi mapami Gillette Face-off, które przedstawiają rozgrywkę konkurencyjną w futurystycznej kopalni zaśmieconej produktami Gillette.

Przedstawiamy tegoroczne Gillette Gaming Alliance i niestandardową mapę Gillette Face-off

Ponadto marka ogłosiła powrót Gillette Cup — wydarzenia e-sportowego zorientowanego na streamerów. Wydarzenie obejmie członków GGA na mapie Gillette Face-off i odbędzie się w 2023 roku.

„Odnieśliśmy najlepsze wyniki i sukcesy z Fortnite. To tytuł, który przetrwał próbę czasu, wciąż się rozwija i pozostaje odpowiedni dla naszych docelowych odbiorców” – wyjaśnił Daniel Ordonez, globalny lider franczyzy marki Gillette w e-mailu wysłanym do GamesBeat.

Przygotowanie najlepszego składu

W tym roku zespół Gillette Gaming Alliance będzie składał się z 13 streamerów, w porównaniu z 11 w zeszłym roku. Jolavanille (Francja), Juansguarnizo (Meksyk) i Starożytny (Meksyk) powróci do GGA. Nowicjusze Typowy gracz (Ameryka północna), Mongraal (Wielka Brytania), Nikof (Francja), Papaplatte (Niemcy), Rumathra (Niemcy), Pizfn (Włochy), Xiuder (Włochy), Vicens (Hiszpania), Agustin (Hiszpania) i Nobru (Brazylia) również dołączy do zespołu.

Kontynuując aktywacje rywalizacji, wielu streamerów jest również zaangażowanych w zespoły e-sportowe. Należą do nich profesjonaliści, streamerzy i dyrektorzy z:

  • Klan FaZe — Mongraal
  • Witalność zespołu — Nikof
  • Jasność — Elded
  • Fluxo — Nobru
  • KOI — Juansguarnizo
  • PIĘĆ Klan Mediów — Agustin
  • Gwiazdy Poranne — Pizfn
  • Gniewni Tytani — Rumathra

Sponsorowanie indywidualne, a nie zespołowe, jest stosunkowo rzadkie w e-sporcie, zwłaszcza w porównaniu z tradycyjnymi sportami.

Wybierając członków Gillette Gaming Alliance, marka szukała streamerów, które reprezentują jej podstawową wartość pozytywnej męskości.

„To jest dokładnie ten sam proces weryfikacji, który przeprowadzamy ze wszystkimi innymi naszymi partnerami ze sportowców i influencerów” – dodał Ordonez. „Niedawno wprowadziliśmy nasze zobowiązanie celu społecznego, aby zapewnić każdemu chłopcu dorastanie z pozytywnym wzorem do naśladowania. Te serpentyny są niewątpliwie wzorami do naśladowania dla tysięcy – jeśli nie milionów – chłopców i młodych mężczyzn”.

Firma Gillette wybrała te osiem krajów, ponieważ mają silne powinowactwo zarówno do produktów Fortnite, jak i Gillette. Oglądalność transmisji na żywo jest zwykle podzielona według języka. Globalne podejście Gillette pomoże zmaksymalizować zasięg GGA. Warto zauważyć, że Gillette przestał prezentować rosyjskich streamerów w Gillette Gaming Alliance. Zamiast tego Gillette dodał streamery z Niemiec, Włoch i Hiszpanii.

Oprócz udziału w Gillette Cup, streamerzy będą również przeprowadzać aktywacje dla marki w swoich strumieniach oraz z innymi członkami GGA. Aktywacje Gillette Gaming Alliance potrwają do czerwca 2023 roku.

Credo GamesBeat w przypadku branży gier „gdzie pasja spotyka się z biznesem”. Co to znaczy? Chcemy Ci powiedzieć, jakie znaczenie mają dla Ciebie wiadomości — nie tylko jako osoba podejmująca decyzje w studiu gier, ale także jako fan gier. Niezależnie od tego, czy czytasz nasze artykuły, słuchasz naszych podcastów, czy oglądasz nasze filmy, GamesBeat pomoże Ci poznać branżę i cieszyć się jej zaangażowaniem. Odkryj nasze briefingi.

Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=63496b67322843248126099bfac51766&url=https%3A%2F%2Fventurebeat.com%2Fgames%2Fgillette-gaming-alliance-fortnite-fifth-year-esports-sponsorship%2F&c=8086640947821955131&mkt=fr-fr