Gigant gier Epic wycofuje się z Fortnite China w związku z represją


Amerykański gigant technologiczny Epic Games ogłosił, że zamknie swoją popularną grę survivalową Fortnite w Chinach, kilka miesięcy po tym, jak władze nałożyły szereg surowych ograniczeń na największy na świecie rynek gier w ramach masowych rozpraw z sektorem technologicznym. Pekin rozpoczął zakrojone na szeroką skalę restrykcje regulacyjne w wielu branżach w ramach dążenia do zacieśnienia kontroli nad gospodarką, przy czym firmy technologiczne biorą na siebie główny ciężar bólu. We wrześniu urzędnicy stwierdzili, że chcą ograniczyć uzależnienie w kraju szalonym na punkcie gier, ogłaszając drastyczne cięcia czasu spędzanego przez dzieci na grach online i nakazując graczom używanie dowodów tożsamości podczas rejestracji. Te ruchy zadały poważny cios zdolności firm do osiągania zysków w kraju i spowodowały gwałtowny spadek cen akcji firm hazardowych. Teraz Epic wyciągnął wtyczkę, mówiąc, że 15 listopada zamknie niezwykle popularną grę. „Test beta Fortnite w Chinach dobiegł końca, a serwery zostaną wkrótce zamknięte” – napisano w oświadczeniu. „15 listopada o godzinie 11:00 wyłączymy serwery gier, a gracze nie będą już mogli się logować”. Notowane na giełdzie w Hongkongu akcje Tencenta, który ma duży udział w Epic, spadły we wtorek. Ten ruch kończy długotrwały test wersji Fortnite firmy Epic, stworzonej specjalnie na rynek chiński, gdzie zawartość jest nadzorowana pod kątem nadmiernej przemocy. Pełna akcji strzelanka i gra polegająca na budowaniu świata jest jedną z najpopularniejszych na świecie i może pochwalić się ponad 350 milionami użytkowników – więcej niż populacja Stanów Zjednoczonych. Epic jest drugą firmą z siedzibą w USA, która w ostatnich tygodniach wycofała popularny produkt z Chin po tym, jak Microsoft ogłosił w październiku, że zamknie swoją zorientowaną na karierę sieć społecznościową LinkedIn. We wrześniu setki chińskich producentów gier wideo, w tym Tencent, obiecało lepszą kontrolę swoich produktów pod kątem „szkodliwych politycznie” treści i egzekwowanie ograniczeń wobec nieletnich graczy, ponieważ starają się dostosować do żądań rządu. 213 firm zajmujących się grami obiecało we wspólnym oświadczeniu zakazać treści, które były „szkodliwe politycznie, historycznie nihilistyczne, brudne i pornograficzne, krwawe i przerażające”.

KOMENTARZ WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI: Komentarze czytelników zamieszczone na tej stronie internetowej nie są w żaden sposób wspierane przez Manila Standard. Komentarze są opiniami czytelników manilastandard.net, którzy korzystają ze swojego prawa do swobodnego wyrażania opinii i niekoniecznie reprezentują lub odzwierciedlają stanowisko lub punkt widzenia manilastandard.net. Zastrzegając sobie w tej publikacji prawo do usuwania komentarzy uznanych za obraźliwe, nieprzyzwoite lub niezgodne ze standardami redakcyjnymi Manila Standard, Manila Standard nie ponosi odpowiedzialności za jakiekolwiek fałszywe informacje zamieszczone przez czytelników w tej sekcji komentarzy.

Source : https://manilastandard.net/tech/tech-news/368912/gaming-giant-epic-pulls-back-on-fortnite-china-over-crackdown.html