FTC nakazuje Epic Games zapłacić 245 milionów dolarów graczom Fortnite za niechciane opłaty


Federalna Komisja Handlu ogłosiła dzisiaj, że sfinalizowała zamówienie, które zobaczymy Fortnite deweloper Epic Games wypłacił 245 milionów dolarów zwrotu graczom przebojowej gry Battle Royale. Odnosząca ogromne sukcesy strzelanka free-to-play firmy Epic niedawno otrzymała nagrodę Fortnite Rozdział 2 Aktualizacja sezonu 2, która wprowadziła na mapę nowe cyberpunkowe miasto wraz z mnóstwem nowych broni i przedmiotów.


Pierwotnie wydana we wczesnym dostępie w 2017 roku, Fortnite stała się jedną z największych firm zajmujących się grami. Częściowo dzięki szerokiej dostępności na różnych urządzeniach, od telefonów komórkowych po konsole, oraz niekończącemu się strumieniowi popkulturowych crossoverów w Fortnite, darmowa strzelanka Epic stała się synonimem gatunku battle royale w umysłach wielu graczy. Sukces gry, napędzany comiesięcznymi zakupami gier o wartości milionów dolarów, umożliwił firmie Epic dalsze dostarczanie ogromnych, bezpłatnych aktualizacji do Fortnite które pomagają grze w ciągłym rozwoju.

GRACZOWY WIDEO DNIA

POWIĄZANE: Fortnite YouTuber Tiko wyjaśnia pochodzenie swojego kultowego zmieniacza głosu

Jako epickie gry” Fortnite zyski nadal rosły, podobnie jak kontrola ze strony organów nadzoru finansowego i konsumenckiego zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i za granicą. Dochodzenia w sprawie praktyk biznesowych firmy w USA osiągnęły punkt kulminacyjny pod koniec zeszłego roku, kiedy FTC nakazała firmie Epic wypłacenie ponad 520 milionów dolarów w ramach ugody związanej z drapieżnymi praktykami biznesowymi firmy i brakiem ochrony prywatności młodszych graczy. Część tej większej ugody, nakaz wypłaty 245 milionów dolarów sfinalizowany dzisiaj przez FTC, dotyczy wykorzystywania przez firmę Epic „ciemnych wzorców” w Fortnite które miały skłonić graczy do gromadzenia niezamierzonych ładunków.

„Mroczny wzór” sztuczek projektowych, który doprowadził do zamówienia FTC, obejmował „sprzeczne z intuicją, niespójne i zagmatwane” układy przycisków, które ułatwiały graczom przypadkowe wydawanie pieniędzy w Fortnite jednym naciśnięciem przycisku. FTC twierdziło ponadto, że Epic Games celowo ułatwiało dzieciom wydawanie pieniędzy w grze bez zgody rodziców oraz że Epic zemścił się na graczach, którzy kwestionowali błędne opłaty, blokując konta tych graczy. Firma Epic jest zobowiązana do wykorzystania 245 milionów dolarów na zwrot pieniędzy konsumentom, którzy zostali niesłusznie obciążeni, a firma odtąd nie będzie mogła używać ciemnych wzorców ani „w inny sposób obciążać konsumentów bez uzyskania ich zgody”.

Dla konsumentów, którzy znaleźli się w obliczu góry nieoczekiwanych opłat za V-dolce po tym, jak oni lub ich dziecko zdecydowali się na kilka rund gry online Fortnite, dzisiejsze ogłoszenie FTC powinno być mile widzianą wiadomością. Teraz, gdy Epic Games nie może już polegać na podejrzanych taktykach, aby zwiększyć swoje przychody, miejmy nadzieję, że skupi się na tworzeniu Fortnite coś, na co gracze chcą celowo wydawać pieniądze.

Fortnite jest już dostępny na PC, PS4, PS5, Xbox One i Xbox Series X/S.

WIĘCEJ: Jak dowiedzieć się, czy kwalifikujesz się do zwrotu Fortnite FTC

źródło: FTCŹródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=64115eebea6043d48efe037d0db7f7a3&url=https%3A%2F%2Fgamerant.com%2Fftc-orders-epic-games-pay-245-million-fortnite-players-unwanted-charges%2F&c=12833325284763057591&mkt=fr-fr