FTC finalizuje zamówienie, aby Epic Games zapłaciło 245 milionów dolarów, aby zwrócić graczom Fortnite pieniądze za niechciane zakupy


W ten wtorek FTC sfinalizowała swoje zamówienie Epickie gryktóre Epic musi zapłacić FTC 245 milionów dolarów za swoje praktyki i nakłanianie klientów do niechcianych zakupów.

Po raz pierwszy ogłosił tę opłatę w grudniu, kiedy Epic zgodził się zapłacić za wspomniane zwroty i dodatkową opłatę 275 milionów dolarów grzywny za jej naruszenia.

Po sfinalizowaniu zamówienia ci, którzy dokonali niechcianych zakupów i stwierdzili, że Epic jest mniej niż pomocny, powinni odzyskać przynajmniej część swoich pieniędzy, miejmy nadzieję, że wkrótce.

W tym nowym zamówieniu FTC zacytowała notatki rodziców korespondujących z Epic, z których każdy był rozczarowany wydawcą i wzywał do taktyki ciemnego wzorca, która pozwalała na dokonywanie niechcianych zakupów.

„Federalna Komisja Handlu sfinalizowała nakaz, zgodnie z którym Epic Games, twórca gry wideo Fortnite, zapłaci konsumentom 245 milionów dolarów w celu uregulowania zarzutów, że firma wykorzystała ciemne wzorce, aby nakłonić graczy do dokonania niechcianych zakupów i pozwolić dzieciom gromadzić nieautoryzowane opłaty bez udziału rodziców”.

Wraz z grzywną pieniężną i zwrotem pieniędzy, firmie Epic nakazano również zmianę sposobu działania, aby upewnić się, że przestanie stosować taktyki mające na celu oszukiwanie klientów, zmiana, która na szczęście już trwa, najwyraźniej ku rozczarowaniu firmy Epic.

Miejmy nadzieję, że te zmiany będą trwałe, chociaż nawet jeśli Epic ma zapłacić ponad pół miliarda dolarów zwrotów i grzywien, to zamówienie wydawałoby się bardziej odpowiednią karą, gdyby faktycznie spowodowało uszczerbek w kieszeni Epic w porównaniu z jego przychodów z samego Fortnite.

Źródło – [FTC]Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=64151429f13b47b6b5bc9aa6023fe3f2&url=https%3A%2F%2Fwww.psu.com%2Fnews%2Fftc-finalizes-order-to-make-epic-games-pay-245-million-to-refund-fortnite-players-for-unwanted-purchases%2F&c=647513515523001055&mkt=fr-fr