FTC finalizuje grzywnę w wysokości 245 milionów dolarów przeciwko Epic Games, aby zwrócić pieniądze graczom Fortnite


Federalna Komisja Handlu sfinalizowała we wtorek nakaz wymagający Fortnite deweloper Epic Games zapłaci 245 milionów dolarów grzywny za używanie „ciemnych wzorców” w celu nakłonienia graczy do dokonywania niechcianych lub nieautoryzowanych opłat.

Zgodnie z komunikatem prasowym FTC Fortnite zastosował „konfigurację przycisków sprzeczną z intuicją, niespójną i mylącą”, która nakłaniała graczy do dokonywania niechcianych ładunków za naciśnięciem jednego przycisku. Co więcej, nie było procesu autoryzacji zakupu, który umożliwiałby nieletnim – dużej grupie demograficznej popularnej gry Battle Royale – pobieranie opłat bez zgody rodziców.

Zamówienie FTC jest częścią większej umowy między komisją a Epic Games z grudnia 2022 r. Zgodnie z komunikatem prasowym Epic Games, twórca gier wideo zaakceptował porozumienie, starając się „być na czele ochrony konsumentów i zapewniać najlepsze doświadczenie dla naszych graczy”.

Od czasu podpisania umowy firma Epic Games podjęła środki zapobiegające niechcianym opłatom, takie jak większa przejrzystość w zakresie zapisywania informacji o płatnościach oraz „mechanika wstrzymania zakupu” w celu weryfikacji zamiaru zakupu przez użytkownika.

Firma zaktualizowała również swoje zasady dotyczące obciążeń zwrotnych, aby uwzględnić spory dotyczące opłat niezwiązanych z oszustwem. Wcześniej obciążenie zwrotne automatycznie blokowało konto użytkownika w celu zapobiegania oszustwom. Teraz Epic Games ogranicza dostęp do konta tylko wtedy, gdy występują oznaki oszustwa.

Epic Games ma osiem dni od dnia sfinalizowania zamówienia na zapłacenie grzywny w całości. Według rzecznika FTC FTC przekaże środki użytkownikom, których to dotyczy, według własnego uznania, chociaż obecnie nie ma ram czasowych, w których użytkownicy mogą spodziewać się zwrotu pieniędzy.

Gracze, którzy podejrzewają, że zostali niesłusznie obciążeni za zakupy w Fortnite, mogą odwiedzić stronę FTC.gov/Fortnite, aby uzyskać więcej informacji na temat procesu zwrotu pieniędzy.Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=6410e05db61543f59ce921ccfb2b1247&url=https%3A%2F%2Fwww.cnet.com%2Ftech%2Fgaming%2Fftc-finalizes-245m-fine-against-epic-games-to-refund-fortnite-players%2F&c=12515747779772650670&mkt=fr-fr