Fortnite zostanie zamknięty w Chinach z powodu stłumienia gier wideo


Logo Fortnite wyświetlane na smartfonie z widoczną w tle flagą Chin.

Budrul Czukrut | Obrazy SOPA | LightRakieta | Obrazy Getty

Fortnite nazywa to zamknięciem w Chinach.

Niezwykle popularna gra typu battle-royale, opracowana przez Epic Games, zostanie zamknięta w chińskiej wersji 15 listopada, zgodnie z aktualizacją na jej stronie internetowej.

Użytkownicy nie mogli rejestrować się na nowe konta od 1 listopada.

Epic nie podał konkretnego powodu, dla którego zamyka Fortnite w Chinach.

„Fortress Night”, chińska wersja gry, została wydana w 2018 roku dzięki współpracy z wydawcą Tencent. Gigant technologiczny z Shenzhen jest znaczącym inwestorem w Epic, posiadającym 40% udziałów w firmie.

Gra technicznie nigdy nie miała pełnej premiery w Chinach. Zamiast tego można było grać w trybie „testowym”, z wyłączeniem niektórych funkcji z wersji głównej, takich jak zakupy w aplikacji.

„Gatunek battle royale został w Chinach ściśle uregulowany”, Daniel Ahmad, starszy analityk w Niko Partners, tweetował. „Zatwierdzone tam gry krajowe mają poważne zmiany zawartości”.

Chiny słyną z silnego trzymania się sektora gier wideo. Gry muszą przejść przez surowy proces zatwierdzania, zanim pojawią się w kraju, a zachodnie tytuły często wymagają silnej cenzury.

Na początku tego roku Pekin wprowadził jeszcze bardziej rygorystyczną kontrolę nad grami, a rząd ograniczył czas, w którym osoby poniżej 18 roku życia mogą grać online do zaledwie trzech godzin tygodniowo.

Epic Games to najnowsza amerykańska firma, która ostatnio wycofała się z Chin, ponieważ kraj ten rozpoczyna ostrą represję regulacyjną w swoim sektorze technologicznym.

W zeszłym miesiącu należąca do Microsoftu sieć społecznościowa LinkedIn poinformowała, że ​​zamyka swoją lokalną wersję w Chinach ze względu na „znacznie trudniejsze środowisko operacyjne i większe wymagania dotyczące zgodności”.

Firma planuje zamiast tego uruchomić w Chinach witrynę wyszukiwania ofert pracy — bez żadnych funkcji mediów społecznościowych.

Source : https://www.cnbc.com/2021/11/02/fortnite-to-shut-down-in-china-amid-video-game-crackdown.html