Fortnite zostaje pozwany przez rodziców za zbytnie uzależnienie


– Reklama –

Rodzice z Quebecu złożyli pozew przeciwko twórcom Fortnite, twierdząc, że gra uzależniła ich i wiele innych dzieci, ponieważ dzieci odmawiają jedzenia lub prysznica, aby spędzić więcej czasu z grą.

Kanadyjski sędzia Sądu Najwyższego zezwolił na wniesienie sprawy przeciwko firmie Epic Games, w której zarzuca się, że produkt firmy nielegalnie uzależnia dzieci, które zaniedbują swoje codzienne zadania, aby mieć więcej czasu na grę.

Według BBC do sędziego Sylvaina Lussiera zwróciło się trzech rodziców, którzy poinformowali ją, że ich dzieci przestały jeść, spać i brać prysznic w świetle uzależnienia od Fortnite. „Sąd stwierdza, że ​​istnieje poważna kwestia, którą należy spierać, poparta wystarczającymi i konkretnymi zarzutami co do istnienia ryzyka, a nawet niebezpieczeństw wynikających z korzystania z Fortnite” – orzekł sędzia.

Wkrótce potem radca prawny rodzica porównał Fortnite do Tytoniu. Twierdzili, że ich pozew przeciwko Epic Games jest w dużej mierze oparty na „ruchu tytoniowym”. „Nasz wniosek był mocno inspirowany ruchem tytoniowym tylko pod względem tego, co zarzucaliśmy” – powiedziała prawniczka Alessandra Esposito Chartrand, zgodnie z raportem Global News .

Na zakończenie ostatniej rozprawy sąd uznał, że Fortnite nie może być utożsamiany z Tytoniem. Sędzia nie znalazł przekonujących dowodów, które sugerowałyby, że twórcy celowo opracowali grę, która uzależnia, ale dodał, że firma Epic Games była świadoma uzależniającej natury.

„Sąd stwierdza, że ​​nie ma dowodów na te zarzuty celowego stworzenia uzależniającej gry” – napisał sędzia. „Nie wyklucza to możliwości, że gra faktycznie uzależnia i zakłada się, że jej projektant i dystrybutor o tym wiedzą”.

Dziękujemy za przeczytanie. Aby uzyskać więcej ekskluzywnych treści dotyczących e-sportu i gier, śledź nas w Wiadomościach Google.

– Reklama –Źródło : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=639644d4c86040429eb37d0b1c0021de&url=https%3A%2F%2Fwww.talkesport.com%2Fnews%2Ffortnite-getting-sued-by-parents-for-being-too-addictive%2F&c=11517651341512725406&mkt=fr-fr