Fortnite zbanowany z Apple App Store


Niezwykle popularna gra Fortnite została zablokowana w sklepie Apple App Store, ponieważ toczy się legalna bitwa między Apple i Epic Games, twórcą Fortnite.

Grany przez miliony graczy na całym świecie, Fortnite jest jedną z najpopularniejszych gier online w historii, ale użytkownicy Apple nie będą już mogli grać w nią na swoich urządzeniach.

Fortnite został pierwotnie usunięty ze sklepu Apple App Store za naruszenie zasad dotyczących płatności w aplikacji.

Apple ma własny system płatności, który pobiera 30% prowizji od wszystkich zakupów w aplikacji, ale Fortnite stworzył własną metodę płatności, która z kolei ominęła prowizję Apple.

Apple następnie zakazał Fortnite za naruszenie jego warunków, co doprowadziło do tego, że Epic Games pozwała Apple do sądu w związku z zarzutami prowadzenia App Store jako monopolu.

Amerykański sąd stwierdził, że Epic nie wykazał, że Apple prowadził nielegalny monopol. Jednak sędzia powiedział również, że Apple nie może zmusić twórców aplikacji do korzystania z ich systemu płatności.

W rezultacie zarówno Apple, jak i Fortnite odwołują się od części wyroku – proces, którego zakończenie może zająć pięć lat.

Oznacza to, że popularna gra nie będzie dostępna dla nowych użytkowników do pobrania na iPhone’y lub inne urządzenia Apple.

Tim Sweeney, dyrektor generalny Epic Games, wyraził swoją frustrację z powodu sytuacji w Internecie: „Apple spędził rok, mówiąc światu, sądowi i prasie, że „z zadowoleniem przyjmą powrót Epic do App Store, jeśli zgodzą się grać tym samym zasady jak wszyscy inni. Epic się zgodził, a teraz Apple cofnęło się w kolejnym nadużyciu swojej monopolistycznej władzy nad miliardem użytkowników. Pan Sweeney napisał na Twitterze.

Pan Sweeney opublikował również korespondencję między Epic Games a Apple, aby potwierdzić swoje twierdzenia:

Ponieważ Apple nie daje żadnych oznak, że złagodzi swoje stanowisko, wydaje się, że Fortnite będzie niedostępny do pobrania na urządzenia Apple w dłuższej perspektywie. Jeśli gra została już pobrana na urządzenie Apple, nadal możesz w nią grać, ale nie otrzymasz żadnych aktualizacji.

Source : http://www.bing.com/news/apiclick.aspx?ref=FexRss&aid=&tid=3594F3129E0747B8BB8C59C158049ADE&url=https%3A%2F%2Fwww.uswitch.com%2Fmobiles%2Fnews%2F2021%2F10%2Ffortnite-banned-from-apples-app-store%2F&c=4829391959011765647&mkt=fr-fr