Fortnite: zaskakująca zmiana sezonu OG

Jaki jest sezon OG Fortnite?

Sezon OG w Fortnite przyniósł wiele nowości. Epic Games po raz pierwszy przywróciło mapę z Rozdziału 1, pozwalając weteranom przeżyć wspomnienia z początków rozgrywki, jednak twórca gry usunął też ważną funkcję, która nie podoba się społeczności.

Lobby botów w sezonie OG w Fortnite

Niestety, w obecnym sezonie Fortnite nie ma lobby botów. To jedna z największych zmian, jakie wdrożyło ostatnio Epic Games i wielu graczy nie jest z niej zadowolonych. Oznacza to również, że nowi gracze nie będą już kierowani bezpośrednio do poczekalni botów.

Ta zmiana jest szokująca, ponieważ wielu graczy korzystało z lobby botów Fortnite. Obecnie tylko nowi gracze mogą wchodzić do poczekalni botów. Wszyscy pozostali gracze zostaną dopasowani do prawdziwych graczy. Jednak choć zmiana ta budzi kontrowersje, ma również sens.

Powód usunięcia lobby botów

Jest prawdopodobne, że Epic Games usunęła lobby botów, aby zmniejszyć obciążenie serwerów. Dzięki lobby botów gracz może wejść do sesji i zmierzyć się z 99 botami. Przy milionach graczy grających jednocześnie teoretycznie byłoby możliwe stworzenie milionów różnych sesji, co spowodowałoby ogromne obciążenie serwerów.

Oznacza to również, że poprzednie metody wchodzenia do poczekalni botów nie działają już w sezonie OG w Fortnite. Jednak mapy kreatywne z botami nadal działają, a nowi gracze mogą ich używać do ćwiczenia i poznawania mapy. Wraz z nadejściem rozdziału 5 Fortnite ciekawie będzie zobaczyć, czy Epic Games przywróci lobby botów.

Źródło: www.videogamer.com