Fortnite wprowadza tryb rankingowy – sprawdź swój ranking już teraz!

Fortnite wprowadza tryb rankingowy zastępujący tryb Areny

Epic Games ogłosiło, że w tym tygodniu zastąpią tryb Areny w Battle Royale nowym trybem rankingowym dla Fortnite. Tryb rankingowy, który wystartuje jutro (16 maja), umożliwi grę w obu trybach Fortnite — Battle Royale i Zero Build — z oddzielną rangą dla każdego z nich.

Nowy system rang

Gracze będą mogli przejść przez osiem dywizji, eliminując przeciwników i zajmując wysokie miejsca w meczach, aby zdobyć nową rangę. Rangi w nowym systemie to:

  • Brązowy
  • Srebro
  • Złoto
  • Platyna
  • Diament
  • Elita
  • Mistrz
  • Nierealny

Rangi Diamentowa i niższa będą podzielone na trzy dywizje, a trzy najlepsze — Elite, Champion i Unreal — będą służyć jako pojedyncze dywizje. Gracze, którzy osiągną poziom Unreal, nie mogą zostać zdegradowani do końca sezonu i będą walczyć o zdobycie szczytu globalnej tabeli liderów.

Ranga drużynowa

Osoby grające w parach lub drużynach otrzymają „rangę drużyny”, co oznacza, że wszyscy w grupie będą dzielić rangę członka drużyny o najwyższej randze podczas wspólnego ustawiania się w kolejce do meczów.

Wymagania do gry rankingowej

Gracze, którzy chcą wskoczyć do gry rankingowej z nowymi kontami Epic Games, będą musieli „przeżyć 500 przeciwników” w trybie Battle Royale, zanim odblokują dostęp do gry rankingowej.

Tryb Arena zostanie wycofany

Nadejście gry rankingowej oznacza, że Tryb Arena zostanie wycofany wraz z premierą. Sezon zerowy gier rankingowych rozpocznie się 16 maja i potrwa do rozdziału 4 sezonu 3 Fortnite.

Według Epic Games, sezon zerowy ma na celu wprowadzenie poprawek w pojawiających się problemach i obawach, jednocześnie pracując nad dodatkowymi funkcjami i ogólnymi ulepszeniami, gdy gra rankingowa rozpocznie się zgodnie z normalnym harmonogramem sezonu Battle Royale.

Fortnite na Olympic Esports Week

Wcześniej w miesiącu Fortnite potwierdzono, że pojawi się na tegorocznym inauguracyjnym Olympic Esports Week i zostanie wykorzystany do wirtualnych zawodów strzeleckich.

Źródło: Epickie gry.