Fortnite x Lego: Przecieki wskazują na rozgrywkę przypominającą Minecrafta

Plotki o współpracy Fortnite i Lego

Od kilku miesięcy z wiarygodnych źródeł w społeczności Fortnite krążą przecieki na temat rzekomej współpracy Fortnite x Lego. Szczegóły te stają się ostatnio coraz bardziej szczegółowe, wraz z twierdzeniami, że będzie rozgrywka podobna do Minecrafta.

Według działaczki społeczności Fortnite, Shiiny, współpraca Fortnite x Lego może obejmować zupełnie nowy tryb gry z innowacyjnymi sposobami budowania, w tym strukturami przypominającymi klocki i światami, które gracze będą mogli dzielić. Oprócz nowych sposobów tworzenia Shiina spekulowała, że ​​mechanika losowego generowania terenu może działać podobnie do światowego systemu nasion Minecrafta.

Historia współpracy w Fortnite

Fortnite został wydany w 2017 roku i jest najbardziej znany z trybu Battle Royale, ale scena ekstrawaganckiej i nieoczekiwanej współpracy stała się jedną z jego najbardziej godnych uwagi funkcji. Ta strzelanka trzecioosobowa ma na swoim koncie współpracę z wieloma artystami z branży kultury popularnej, takimi jak popularne anime Naruto i popularna grupa K-Pop BTS.

Lego nie jest też najbardziej zaskakującym partnerem, który Epic Games uwzględnia w swoich planach dotyczących Fortnite. W zeszłym roku obie firmy ogłosiły, że będą pracować nad „bezpieczną i zabawną” przestrzenią metaverse dla dzieci. Nie jest jednak jasne, jaką rolę, jeśli w ogóle, odgrywa to tutaj.

Źródło: www.destructoid.com